VV prý chtějí Johna jako prezidenta NKÚ. Kalousek to označil za vtip

Věci veřejné údajně chtějí získat post prezidenta Nejvyššího kontrolního úřadu pro svého předsedu Radka Johna. Jednalo by se už o třetí významnou funkci, o kterou strana projevuje značný zájem. S informací přišel server Česká pozice s odvoláním na důvěryhodné vládní zdroje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Věcí veřejných Radek John | Zdroj: ČTK

Premiér Petr Nečas prý tento návrh zcela jistě nepodpoří a ministr financí Miroslav Kalousek se o možnosti vyjádřil jako o velikonočním vtipu.

Politici debatují o jméně nového šéfa NKÚ od té doby, co na pozici v únoru kvůli ztrátě bezúhonnosti skončil František Dohnal.

Tomu Městský soud v Praze potvrdil osmiměsíční podmínku za zneužití pravomoci úřední osoby, protože odmítl spolupracovat na prověrce hospodaření. Dohnalova pozice ale byla nejistá delší dobu.

Soud o údajném uplácení ve VV spěje do finále. Ještě vyslechl Kristýnu Kočí

Číst článek

Věci Veřejné by zřejmě také uvítaly Karolínu Peake jako ministryni spravedlnosti a v případě, že nebude odsouzen, usiluje strana o návrat Víta Bárty na ministerstvo dopravy.

Radiožurnál, krw Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme