Výběr pořadatelů na rallyeshow má být přísnější, míní odborníci

Poslední dva závody naší rallyové sezóny byly zrušeny. Je to opravdu dobře pro tento tragédiemi zmítaný sport? Názory odborníků se různí. Někteří volají po lepší spolupráci s policíí a přísnějším výběru pořadatelů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

závod rallye (ilustrační foto) | Foto: fisico_6403, licence Attribution-NonCommercial 2.5 Generic

Kdo se těšil na tradiční prosincové rallye sprinty v Praze a Slušovicích, má smůlu. Svaz rallye je na svém úterním mimořádném jednání zrušil. A to kvůli tragédii na uherskobrodském rallyeshow, kde zemřely čtyři mladé dívky.

Otázkou je, zda je skutečně nutné rušit poslední dvě letošní soutěže. Podle Svazu rallye to nutné je. Důvodem je především tlak veřejnosti.

I když zrušení soutěží bylo na jednání přijato jednomyslně, pak mnozí odborníci nejsou přesvědčeni, že je to správný krok.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rozdílné názory na zrušení rallye uslyšíte v reportáži redaktorky Evy Kézrové

„Já osobně jsem toho názoru, že se tomu ani nepomůže, ani nepřilepší, když se tyto dva podniky nepojedou,“ říká Josef Vrátil, který byl sportovním komisařem uherskobrodské rallyeshow.

Ne všechny automobilové závody zároveň znamenají nebezpečí. Například pražský rallyesprint je velmi oblíbený, prakticky všechny rychlostní zkoušky se jedou na dostihovém závodišti ve Velké Chuchli.

Ale ani to nepomohlo, závod byl zrušen a pro pořadatele to znamená zhruba dvoumiliónovou ztrátu. Autoklub zároveň nařídil Svazu rallye, aby do měsíce připravil návrh změn a opatření, která by eliminovala možnost tragických nehod.

Josef Vrátil je přesvědčen, že by se především měl zpřísnit výběr pořadatelů na divácky exponovaná místa. „Také si myslím, že by měla být podstatně větší součinnost s policií, tak jak to vidíme na soutěžích v Německu, v Rakousku, ve Španělsku, v Itálii,“ říká.

Eva Kézrová, prh Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme