Výběr z médií: zadržení aktivisté, chybějící úředníci na soudu i zabraňování srocování mládeže

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že rusínské aktivisty Mychajla Ťaska a Vasyla Džuhana zadržela policie a soud je poslal do vazby. Jsou podezřelí z krácení daní. Oba udržovali kontakt s prezidentem Milošem Zemanem, píše Deník N. Na Městském soudu v Praze podle Hospodářských novin chybí úředníci. Z devatenácti protokolujících úřednic na trestním úseku podalo deset z nich výpověď. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Městský soud v Praze | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Mf Dnes

Cestujících autobusem nebo vlakem za poslední půl rok výrazně ubylo. Tématu se věnuje Mf Dnes. Se situací během prvního letošního pololetí se nejlépe vyrovnala kamionová doprava. Ta při srovnání meziročně ztratila jen necelých 10 procent z přepraveného zboží. Na počátku karantény se zdálo, že nákladní železnice bude ve výhodě oproti kamionům, které zůstávaly stát v dlouhých kolonách na hranicích. V konečném srovnání ale vyšla silniční doprava výrazně lépe.

‚Není fér, aby prezident o Peroutkovi mluvil pomlouvačně.‘ Proč se stát musí omluvit za Zemana?

Číst článek

Hospodářské noviny

Na Městském soudu v Praze chybí úředníci, zabývají se tím čtvrteční Hospodářské noviny. Z devatenácti protokolujících úřednic na trestním úseku podalo deset z nich výpověď. Soud má taky nedostatek zapisovatelek. Důvodem jsou hlavně nízké platy. Už teď jsou na pražském městském soudu stovky nepřepsaných CD. Písemné vyhotovení už vynesených verdiktů tak bude mít několik měsíců zpoždění.

Euro.cz

Až 60 procent Čechů má osobní zkušenost s nákupem zboží na zahraničním e-shopu. Tématem se zabývá server Euro.cz. Víc než pětina z nich tak nakupuje pravidelně. Vyplývá to z průzkumu agentury Ipsos pro společnost Acomware. Češi nejčastěji nakupují zboží na Amazonu nebo AliExpressu. Nejčastějším důvodem pro zahraniční nákupy na internetu je nižší cena a širší nabídka zboží.

Zeman: Pozvánka na Hrad v den státního svátku 28. října byla určena Rusínům, Tatary jsem nezval

Číst článek

Deník N

Rusínské aktivisty Mychajla Ťaska a Vasyla Džuhana zadržela česká policie a soud je poslal do vazby. Píše o tom Deník N. Zadržení jsou podezřelí z krácení daní. Oba aktivisté udržovali kontakt s prezidentem Milošem Zemanem. Aktivisté vodili na Hrad zakarpatské a krymské separatisty a vyvolali tak několik diplomatických roztržek s Ukrajinou, které muselo řešit i ministerstvo zahraničí. Oba podnikatelé pobývali v Dašicích na Pardubicku.

Lidové noviny

Obchodní centra se snaží zabránit srocování mladých lidí. Píší o tom čtvrteční Lidové noviny. Od pondělka dojde k uzavření mnoha středních škol a nákupní střediska nechtějí, aby se tam studenti shlukovali. Proto například ruší odpočinkové zóny nebo plánují omezení přístupu na internet.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme