Výběr z médií: nesouhlas učitelů s testováním, technologický zlom i porody v polovině těhotenství

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že část učitelů nesouhlasí s testováním na koronavirus, které pro ně navrhuje ministerstvo zdravotnictví. Pedagogům vadí nižší spolehlivost antigenních testů a tvrdí, že by bylo užitečnější testování žáků, píší Lidové noviny. Technologický zlom přijde v roce 2022, předpovídá v týdeníku Ekonom podnikatel v oblasti mobilních telefonů Kamil Vacek. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Část učitelů nesouhlasí s testováním na koronavirus, které pro ně navrhuje ministerstvo zdravotnictví. Dočtete se o tom v Lidových novinách (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Deník N

Půl kila strachu a štěstí - to je titulek Deníku N, který přináší rozhovor o předčasně narozených dětech. Neonatoložka Tereza Lamberská v něm popisuje, jak náročné je narození miminka v polovině těhotenství pro všechny zúčastněné. Zmiňuje zdravotní rizika i etická dilemata při porodech extrémně nedonošených dětí, se kterými se při své práci v pražské porodnici u Apolináře setkává.

Blatný: Ministerstvo připravuje testování učitelů na covid. Bude dobrovolné a zdarma v prosinci a lednu

Číst článek

Lidové noviny

Část učitelů nesouhlasí s testováním na koronavirus, které pro ně navrhuje ministerstvo zdravotnictví. Dočtete se o tom v Lidových novinách. Pedagogům vadí nižší spolehlivost antigenních testů a tvrdí, že by bylo užitečnější testování žáků. Třeba starší učitelé ale možnost naopak vítají a bezplatného testování by případně chtěli využít. Podle resortu zdravotnictví je testování učitelů jedním ze způsobů, jak snížit riziko dalšího šíření koronaviru.

Ekonom

Technologický zlom přijde v roce 2022 - alespoň to v rozhovoru pro časopis Ekonom předpovídá podnikatel v oblasti mobilních telefonů Kamil Vacek. Tou dramatickou změnou bude podle něj masové nasazení chytrých brýlí, čeká nás i svět všudypřítomných propojených obrazovek. Výrazný technologický pokrok podle Vacka čeká i medicínu - a postarají se o něj asijské společnosti. Kamil Vacek je zakladatel a šéf firmy TCCM, která je jedním z největších prodejců mobilních telefonů ve střední a východní Evropě.

Anna Macků Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme