Výběr z médií: nesouhlas učitelů s testováním, technologický zlom i porody v polovině těhotenství

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že část učitelů nesouhlasí s testováním na koronavirus, které pro ně navrhuje ministerstvo zdravotnictví. Pedagogům vadí nižší spolehlivost antigenních testů a tvrdí, že by bylo užitečnější testování žáků, píší Lidové noviny. Technologický zlom přijde v roce 2022, předpovídá v týdeníku Ekonom podnikatel v oblasti mobilních telefonů Kamil Vacek. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Odběrové místo, testy na Covid-19, Žluté lázně

Část učitelů nesouhlasí s testováním na koronavirus, které pro ně navrhuje ministerstvo zdravotnictví. Dočtete se o tom v Lidových novinách (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Deník N

Půl kila strachu a štěstí - to je titulek Deníku N, který přináší rozhovor o předčasně narozených dětech. Neonatoložka Tereza Lamberská v něm popisuje, jak náročné je narození miminka v polovině těhotenství pro všechny zúčastněné. Zmiňuje zdravotní rizika i etická dilemata při porodech extrémně nedonošených dětí, se kterými se při své práci v pražské porodnici u Apolináře setkává.

Blatný: Ministerstvo připravuje testování učitelů na covid. Bude dobrovolné a zdarma v prosinci a lednu

Číst článek

Lidové noviny

Část učitelů nesouhlasí s testováním na koronavirus, které pro ně navrhuje ministerstvo zdravotnictví. Dočtete se o tom v Lidových novinách. Pedagogům vadí nižší spolehlivost antigenních testů a tvrdí, že by bylo užitečnější testování žáků. Třeba starší učitelé ale možnost naopak vítají a bezplatného testování by případně chtěli využít. Podle resortu zdravotnictví je testování učitelů jedním ze způsobů, jak snížit riziko dalšího šíření koronaviru.

Ekonom

Technologický zlom přijde v roce 2022 - alespoň to v rozhovoru pro časopis Ekonom předpovídá podnikatel v oblasti mobilních telefonů Kamil Vacek. Tou dramatickou změnou bude podle něj masové nasazení chytrých brýlí, čeká nás i svět všudypřítomných propojených obrazovek. Výrazný technologický pokrok podle Vacka čeká i medicínu - a postarají se o něj asijské společnosti. Kamil Vacek je zakladatel a šéf firmy TCCM, která je jedním z největších prodejců mobilních telefonů ve střední a východní Evropě.

Anna Macků Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme