Výběr z médií: vojáci budou pomáhat udržovat lesy, problémy s platbou nájmu i prodej zvěřiny

V českém tisku se v pátek dočtete, že Čeští vojáci budou pomáhat s údržbou lesů. Podle Deníku N ale nasazení členů armády na nevojenské úkoly v něčem připomíná dobu základní vojenské služby, kdy vojáci pomáhali třeba při žních. Šest procent Čechů má podle zjištění regionálního Deníku problémy se sháněním peněz na nájem. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští vojáci budou pomáhat s údržbou lesů (ilustrační foto) | Foto: Jana Deckerová | Zdroj: Armáda ČR

Mf Dnes

Titulek Batolata ze stanu a fotka špinavého plesnivého lesního přístřešku. To najdete na titulní straně páteční Mf Dnes. Noviny otevírají téma osudu dětí, které se narodí lidem bez domova. Zařízení pro ohrožené děti - takzvané Klokánky - jich jen za poslední tři měsíce přijaly dvacet.

Přes 20 let přepravovaly prezidenty, premiéry i vojáky. Nyní letouny Jak-40 v armádě končí

Číst článek

Deník N

Čeští vojáci budou pomáhat s údržbou lesů. Dočtete se o tom v Deníku N. Podle něj ale nasazení členů armády na nevojenské úkoly v něčem připomíná dobu základní vojenské služby, kdy vojáci pomáhali třeba při žních. Vojáci, kteří uklízí dříví z lesů, ale můžou podle deníku poškodit reputaci české armády.

Lidové noviny

Lesy chtějí dostat zvěřinu na český pekáč - to je téma pátečních Lidových novin. Zvěřina z českých lesů - daňci, srnky, mufloni a samozřejmě divočáci - končí většinou na stolech v kuchyních v Itálii, Francii nebo Španělsku. Export ale přerušila koronavirová krize. České úřady tak hledají způsoby, jak zvýšit zájem Čechů o výběrovou zvěřinu.

Státním vojenským lesům loni klesl zisk o 88 procent. ‚Vysázeli jsme skoro 23 milionů stromů,‘ hájí se

Číst článek

Regionální Deník

Vlastní bydlení je prvním krokem k rodině, problémy se sháněním peněz na nájem má ale šest procent Čechů. Píše o tom regionální Deník. Větší problém s placením nájmu má podle dat 68 procent lidí. Za nájemné bez služeb pak jde měsíčně průměrně z rodinné kasy pět až osm tisíc korun. 

Právo

Možná máte rádi výšlapy do krkolomného terénu. O nadšencích, kteří tato nepřístupná místa zdolávají s auty na dálková ovládání, píše páteční příloha Práva. Letošního klasického výjezdu na Ještěd se účastnilo 180 malých offroadů. A nešlo zdaleka jen o děti. Jízdu s autíčky, které na rovině dosáhnou až čtyřicetikilometrové rychlosti, holdují nadšeně i muži před šedesátkou.

Jan Bílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme