Výběr z médií: automobilky vyrovnají polovinu propadu, zdražují plyn, elektřina i stavební materiál

V českém tisku se v pátek dočtete, že automobilky letos vyrovnají jen polovinu rekordního propadu. Koronakrize loni zdecimovala produkci automobilového průmyslu o 19 procent, píše deník E15. Ceny elektřiny i plynu letí podle regionálního Deníku nahoru. Experti radí zafixovat si smlouvy. Loni se kvůli pandemii držely ceny nízko a dodavatelé dokonce zlevňovali. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výroba automobilů (ilustrační foto)

Automobilky letos vyrovnají jen polovinu rekordního propadu. Koronakrize loni zdecimovala produkci automobilového průmyslu o 19 procent, píše deník E15 (ilustrační foto) | Foto: Lukáš Hron | Zdroj: iDNES / Profimedia

Mf Dnes

Požádat lékaře online například o výsledky vyšetření, teď nově můžou pacienti Masarykova onkologického ústavu v Brně. Tématu telemedicíny se věnuje páteční Mf Dnes. Aplikaci, která má usnadnit komunikaci mezi lékařem a pacientem, testuje v Brně už přes 200 pacientů.

S home officem se na venkov může přesunout víc lidí. ‚Společnost si bude lépe rozumět,‘ věří ekonom

Číst článek

Hospodářské noviny

Firmy chtějí své zaměstnance zpět v kancelářích, často si stěžují, že při práci z domova klesá jejich produktivita. Informují o tom Hospodářské noviny. Lidé si ale na práci z domova zvykli a do kanceláří se nehrnou. Predikce odborníků, že koronavirus zásadně změní trh práce, se v Česku nejspíš nenaplní.

Regionální Deník

Ceny elektřiny i plynu letí nahoru. Tématu zdražování energií se věnuje páteční vydání regionálního Deníku. Experti radí zafixovat si smlouvy. Zatímco loni se kvůli koronavirové pandemii a ekonomické recesi držely ceny nízko a dodavatelé dokonce zlevňovali, dnes se situace obrátila. A bude hůř, varují experti. Doporučují proto lidem, aby si ceny energií fixovali na několik let dopředu, a nemuseli tak za rok či dva platit ještě více.

Autoprůmysl úspěšně překonává pandemii. Vyplatily se mu investice do nových pohonných technologií

Číst článek

E15

Automobilky letos vyrovnají jen polovinu rekordního propadu. Zmiňuje se o tom deník E15, podle kterého koronakrize loni zdecimovala produkci českého automobilového průmyslu o 19 procent. Na úroveň před krizí by se mohly podle Sdružení automobilového průmyslu automobilky vrátit v příštích dvou letech.

Právo

Ceny stavebních materiálů letí vzhůru, informuje páteční vydání deníku Právo. Lidem se kvůli tomu hroutí kalkulace staveb. Materiály zdražují tak rychle, že kalkulace z počátku letošního roku jsou teď k ničemu. Důvodem stoupajících cen je vyšší poptávka i narušení zpracování a dodávky základních surovin koronakrizí.

Kristina Kouklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme