Výběr z médií: pokles zisků bank, hraboši zmizeli z polí nebo rostoucí ceny chalup

Ve čtvrtečních novinách se dočtete, že bankám v Česku meziročně klesl zisk téměř o třetinu. Jde o nejhorší výsledek od finanční krize v roce 2009. Podle deníku E15 jsou důvodem opatření proti šíření koronaviru. Hraboši zmizeli z polí, píše Mf Dnes. Podle Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského se jejich počty dostaly pod hranici škodlivosti. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hraboš na poli

V Česku se v souhrnu dostaly počty hrabošů pod hranici škodlivosti | Zdroj: Profimedia

E15

Banky v Česku měly za prvních pět letošních měsíců zisk přes 23 miliard korun. To je meziroční propad téměř o třetinu a je to také nejhorší výsledek od ekonomické krize v roce 2009. Jak píše ekonomický deník E15, důvodem jsou vládní opatření proti šíření nového koronaviru.

Populace hrabošů se podle ekologa na jižní Moravě zhroutila i bez jedů. ‚Někde je pokles až 90 %,’ říká

Číst článek

Mf Dnes

Hraboši naráz zmizeli z polí. S takovým titulkem přichází čtvrteční vydání Mf Dnes. Odvolává se na zprávu Ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského. Ten píše, že se v Česku v souhrnu dostaly počty hrabošů pod hranici škodlivosti. Důvody mohou být podle odborníků deštivé počasí, nedostatek potravy, nemoci hrabošů nebo zvýšený stres jako důsledek jejich přemnožení.

Regionální Deník

Ceny chalup v Česku letos vzrostly od března do června v porovnání s minulým rokem o čtvrtinu. Průměrně tak stojí téměř 1,76 milionu korun. Tématu se věnuje čtvrteční vydání regionálního Deníku, které vychází z údajů inzertních novin a serveru Annonce. Důvodem je dopad koronakrize na trh s rekreačními nemovitostmi.

Řešením bytové krize jsou i chaty a chalupy. I jejich cena se ale začíná v posledních letech zvyšovat

Číst článek

Lidové noviny

Cyklisté na elektrokolech přeceňují své síly a vydávají se do náročných terénů. Někteří ani nenosí cyklistické helmy, což může vést k velmi těžkým úrazům. Tématu se věnují Lidové noviny. A zároveň připomínají, že obliba elektrokol v Česku roste poslední dva roky.

Deník N

Švédsko není velký národ a nemůže si dovolit investovat do žen, které potom zůstávají pouze doma s dětmi. V rozhovoru pro Deník N to řekla odcházející švédská velvyslankyně v Česku Anna Viktorie Li. A dodává, že hlavní změna přišla se zavedením povinného měsíce u rodičovského volna pro druhého rodiče. Díky tomu se začali o děti starat i muži a dnes si mnoho párů dělí rodičovskou napůl.

Jaroslav Hroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme