Výběr z médií: rezervační systém na České poště, finanční limity školního jídla a konec brček

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že zákazníci České pošty si mohou dopředu udělat online rezervaci na konkrétní čas, píšou Lidové noviny. Hospodářské noviny pak informují o navýšení finančních limitů pro školní jídlo. A konec plastového nádobí nebo brček se podle Deníku odkládá. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta začíná testovat novinku pro zákazníky (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

Někteří lidé na jižní Moravě zasažení tornádem se obávají problémů s pojistkami. Části nemovitostí totiž chybí pojištění proti poškození silným větrem, všímá si čtvrteční Mf Dnes. Právě do této kategorie podle České asociace pojišťoven tornádo spadá. Například pojišťovna Allianz zatím škody svých klientů odhaduje na 300 až 350 milionů korun.

Deník

Konec plastového nádobí nebo brček přijde později. Evropská směrnice o jednorázových plastech zavázala Česko k přijetí zákona zakazujícího jejich používání do 3. července tohoto roku. Poslanci ale zatím normu neprojednali ani v prvním čtení. To je téma čtvrtečního Deníku.

Do dvou obcí zasažených tornádem zajíždí mobilní pošta. Umožní zaplatit složenky nebo poslat balíky

Číst článek

Lidové noviny

Česká pošta začíná testovat novinku pro zákazníky, kteří na pobočkách neradi čekají. Od čtvrtka si klienti můžou před cestou na poštu udělat online rezervaci na konkrétní čas. S informací přichází čtvrteční Lidové noviny. Pro neobjednané zákazníky se tím nic nezmění, rezervace budou vyřizovat zaměstnanci nad rámec běžné kapacity.

Hospodářské noviny

Školní jídelny by dětem mohly v budoucnu nabídnout kvalitnější jídlo. S informací přichází Hospodářské noviny. Nyní musí například svačinu pro děti v mateřských školách nakoupit do osmi korun, na obědy pro středoškoláky mají školy k dispozici 37 korun. Vařit chutná a současně zdravá jídla za takové částky může být ale pro personál jídelen složité. Ministerstvo školství proto po 10 letech zvedne limity pro jídlo ve školách asi o 20 procent.

Právo

Do Česka se poprvé dostal pervitin ze zahraničí. Dovezly ho sem mexické drogové kartely. Všímá si toho čtvrteční deník Právo. V tuzemsku jde většinou o malé domácí laboratoře. Velké zahraniční varny ovládají podle ředitele Národní protidrogové centrály Jakuba Frydrycha většinou skupiny z Vietnamu, Nizozemska a Mexika.

Eliška Halaštová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme