Výběr z médií: kvalita výuky na lékařských fakultách, nebezpečná samoléčba a ranhojičky v Brně

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že vláda zvýšila počty studentů na lékařských fakultách, ti kritizují přeplněné posluchárny i nedostatek pedagogů, píše Deník N. Experti podle Lidových novin varují před samoléčbou podle internetu. A ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně stále pracují ranhojičky, přibližuje Právo. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti Gymnázia Nad Štolou 1. září přicházejí do školy.

Budoucí lékaři si stěžují na kvalitu výuky. Na přeplněných fakultách podle nich učí i starší studenti (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Privátní značky prorážejí do online prodeje. To je titulek deníku E15, který píše, že jich na českém trhu přibývá. Oproti jinému značkovému zboží rostou víc než dvakrát rychleji. Svou vlastní značku mají například Rohlík.cz. nebo Košík.cz. V kamenných supermarketech tvoří privátní značky už skoro polovinu prodejů.

Deník N

Zneužívání moci a šikana. Děje se to tady léta, přitakává bývalý proděkan DAMU Prokop

Číst článek

Vláda zvýšila počty studentů na lékařských fakultách. Ti si nyní stěžují na přeplněné posluchárny a nedostatek pedagogů. Upozorňuje na to Deník N. Podle něj mediky vyučují starší studenti. Děkan 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Petr Widimský se ale brání tím, že je to běžná praxe. Takzvaní fiškusové – tedy studenti z pátého nebo šestého ročníku – prý spolupracují s učiteli dlouhodobě.

Lidové noviny

Třetina Čechů si v případě zdravotních komplikací ordinuje samoléčbu z internetu. Píšou o tom Lidové noviny. Experti před takovými diagnózami ale varují. Lidi můžou příznaky podcenit nebo si naordinovat nevhodné léky, a svůj zdravotní stav tím ještě zhoršit.

Hospodářské noviny

Zájem Čechů o nealkoholické pivo roste. Všímají si toho Hospodářské noviny. Obliba stoupá jak u toho klasického, tak i u mixů nealkoholického piva s ovocnými šťávami. Podle Českého svazu pivovarů a sladoven loni tyto nápoje tvořily víc než sedm procent z celkového množství piva vyrobeného pro tuzemský trh. To je meziroční nárůst přes jedno procento.

Právo

Ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně stále pracují ranhojičky. Připomíná to čtvrteční deník Právo. Tým třinácti sester léčí rány například podtlakovou vakuovou terapií. Nebo pomocí sterilních larev bzučivky zelené, které se živí odumřelou tkání, živé buňky ale nepoškozují.

Daniela Tollingerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme