Výběr z médií: pravomoci pro strážce přírody, práce pro cizince a smrtelné nehody o prázdninách

Ve čtvrtečním výběru z médií se dočtete, že strážci přírody v národních parcích dostanou podle Lidových novin větší pravomoci. Stát láká cizince na práci, těm ale brání úřady, píše Právo. A Deník se věnuje smrtelným nehodám během letních prázdnin. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stachy, Losenické údolí, hranice NP Šumava

Ilustrační foto | Foto: Aktron, CC BY 3.0

E15

Česko je evropským premiantem z hlediska zázemí pro výrobní firmy, píše čtvrteční deník E15. Celosvětově je pak čtvrté, hned za Čínou, Spojenými státy a Indií. Vyplývá to z nového globálního žebříčku společnosti Cushman & Wakefield. Česko se taky umístilo v top desítce žebříčku, který zohledňuje politická a ekonomická rizika.

Mf Dnes

České restaurace bojují o přežití, informuje čtvrteční vydání Mf Dnes. Podle deníku může až třetina podniků zavřít. Zejména ve velkých městech pak rozhodne to, jak velké budou restaurace platit nájemné. Hospodám navíc uškodí absence zahraničních turistů.

Brno chce zrušit ‚dálnici‘ v pěší zóně. Od září zpřísní pravidla pro auta i rozvoz jídla v centru města

Číst článek

Deník

Deník se věnuje smrtelným nehodám během letních prázdnin. Během července a srpna se letos očekává silnější provoz na tuzemských cestách. A to nejen na tradičně nejnebezpečnějších silnicích prvních tříd. Za poslední čtyři roky zemřelo během prázdnin 454 lidí - každý rok to bylo vždy přes 100 lidí.

Lidové noviny

Strážci přírody v národních parcích dostanou větší pravomoci, dočtete se ve čtvrtečních Lidových novinách. Nově by tak mohli třeba zastavovat skútry nebo čtyřkolky v místech, kam nesmí a kde ničí přírodu. Návrh ministerstva životního prostředí je součástí chystané regulace návštěv vytížených turistických lokalit.

Hospodářské noviny

České nemocnice pod palbou hackerů, to je hlavní téma Hospodářských novin. Podle jejich průzkumu neplní klíčové nemocnice bezpečnostní požadavky. Tato zařízení tak nejsou dostatečně chráněná před útoky zvenčí. Zdravotnická zařízení sice o problému ví, na zlepšení ale nemají peníze.

Právo

Stát láká cizince na práci, těm ale brání úřady. Dočtete se ve čtvrtečním Právu. Kvůli pandemii koronaviru přišli tuzemské firmy o tisíce pracovníků ze zahraničí. Dlouho se do Česka nemohli dostat sezónní pracovníci. Část z nich už do Česka za prací sice může, kvůli byrokracii ale musí čekat dva týdny, než dostanou potřebná povolení.

Kryštof Šimek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme