Výběr z médií: platné předpovědi počasí, zbraňová amnestie a vzducholoď Zeppelin nad Českem

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že výstrahy meteorologů vychází zhruba v 70 procentech, píše Mf Dnes. O víkendu končí pátá zbraňová amnestie, upozorňuje Deník. A podle Práva proletí v pátek nad Českem vzducholoď Zeppelin. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejlépe se meteorologům daří předpovídat tropické teploty nebo vítr, naopak nejhůře jsou na tom bouřky (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

Výstrahy meteorologů před mimořádným počasím vychází zhruba v 70 procentech případů. Nejlépe se daří předpovídat tropické teploty nebo vítr, naopak nejhůře jsou na tom bouřky. Vyplývá to z dat Českého hydrometeorologického ústavu, které má k dispozici Mf Dnes. V necelých 20 procentech případů meteorologové varují před extrémním počasím zbytečně.

Deník

Zbraňová amnestie se chýlí ke konci. Policistům v Pardubickém kraji odevzdali i protiletadlový kanón

Číst článek

O víkendu v Česku končí pátá zbraňová amnestie. Lidé tak už mají jen pár dní na to, aby přinesli na policii zbraně, na které nemají platné doklady. Připomíná to Deník. Podle policie lidé zatím odevzdali méně zbraní a střeliva než při předchozích amnestiích. Kromě těch obyčejných nosí i kulomety, samopaly nebo granáty.

Hospodářské noviny

S likvidací zdravotnického materiálu může nemocnicím pomoct nový stroj. Tématu se věnují Hospodářské noviny. Nemocnice, které nemají vlastní spalovnu, totiž vozí infekční odpad po celé republice – podle toho, kde je jejich likvidace nejlevnější. Stroj od italské firmy ale zvládne odpad zlikvidovat za půl hodiny a navíc ho i dekontaminuje.

Právo

Nad Českem proletí během pátku vzducholoď. To je titulek deníku Právo. Jde o největší model svého druhu na světě – poloztužená vzducholoď Zeppelin NT měří 75 metrů. Jejím úkolem je zprostředkovávat unikátní letecké záběry nejzajímavějších motoristických závodů. Vzducholoď by se měla objevit v pátek okolo osmé ranní nad Plzní. Pak poletí směrem na Prahu, kde ji lidé můžou vidět mezi desátou a dvanáctou hodinou. A následně přeletí přes Trutnov směrem na polskou Vratislav.

Andrea Kubová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme