Výběr z médií: další zdržení výstavby dálnice D3, vyšší tresty za ničení přírody nebo oplocení vyhlídky

V českém tisku se v pondělí dočtete, že dostavba dálnice D3 na Benešovsku se nejspíš znovu protáhne. Ministerstvo životního prostředí totiž zrušilo krajská rozhodnutí, která stavařům udělovala výjimku z ochrany chráněných druhů živočichů, píše deník Právo. Stát chce podle Lidových novin zvýšit tresty za ničení přírody. Lokalit se vzácnými druhy rostlin nebo zvířat totiž ubývá. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dostavba dálnice D3 na Benešovsku se nejspíš znovu protáhne (ilustrační foto) | Foto: David Peltán | Zdroj: MAFRA / Profimedia

Mf Dnes

Podvodníci dál obcházejí zákon a stáčejí tachometry u aut. Neodrazují je ani vysoké pokuty, teď dokonce vymysleli nový trik, jak bez postihu upravovat najeté kilometry. Jednoduše přinesou prohlášení, že tachometr u auta vyměnili. Téma mapuje deník Mf Dnes.

Češi se při výběru ojetiny nejvíc bojí, že koupí bourané auto nebo vůz se stočeným tachometrem

Číst článek

Hrot

Soběstačnost Česka ve výrobě toaletního papíru je v ohrožení. Píše o tom týdeník Hrot. Jediná taková firma na tuzemském trhu – papírna Cerepa – totiž aktuálně čelí insolvenci. Nepomáhá jí ani to, že tržby za jednu z nejzákladnějších hygienických potřeb narostly v poslední době o desítky procent.

Lidové noviny

Stát chce zvýšit tresty za ničení přírody – informují o tom pondělní Lidové noviny. Lokalit se vzácnými druhy rostlin nebo zvířat totiž ubývá a ministerstvo životního prostředí proto připravuje novelu zákona, která počítá se zvýšením peněžitých trestů. Podle ní by se maximální možná pokuta mohla dostat až na čtyři miliony korun.

Majitel obehnal pozemek pod Kunětickou horou betonem. Podle úřadů je stavba zdi nelegální

Číst článek

Právo

Dostavba dálnice D3 na Benešovsku se nejspíš znovu protáhne. Ministerstvo životního prostředí totiž zrušilo dříve vydaná krajská rozhodnutí, která stavařům udělovala výjimku z ochrany chráněných druhů živočichů. O tématu píše deník Právo.

Deník N

Oplocení vyhlídky nad Štěchovickou nádrží je podle úřadů protiprávní. Zjistil to Deník N. Dřevěný plot na vyhlídce postavili místní chataři, kterým vadily davy turistů. Úřady jim teď nařídili, aby bariéru odstranili. Chataři ale našli způsob, jak vstupu návštěvníků zabránit i do budoucna.

Adéla Paruchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme