Výběr z médií: firma na dostavbu dálnice D4, investoři nakupující byty i špinavá energie

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že ministerstvo dopravy vybralo firmu, která dostaví poslední úsek dálnice D4 a bude ho dalších 20 let spravovat, píše Mf Dnes. Většinu bytů v novostavbách podle deníku E15 kupují podnikatelé k dalšímu pronájmu a byty kvůli tomu zdražují. Investoři se obávají inflace, a peníze tak raději vkládají do nemovitostí. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministerstvo dopravy vybralo firmu, která dostaví poslední úsek dálnice D4 a bude ho dalších 20 let spravovat. Chce za to 16,5 miliardy korun, píše Mf Dnes (ilustrační foto) | Foto: David Peltán | Zdroj: MAFRA / Profimedia

Deník N

Česko bude mít do roku 2030 jedny z nejvyšších emisí oxidu uhličitého v celé Evropě. Hůř už na tom mají být jen Poláci. Upozorňuje na to Deník N, který vychází ze srovnání energeticko-klimatických plánů všech členských států unie. Česko totiž oproti ostatním zemím do budoucna mnohem méně počítá s obnovitelnými zdroji.

E15

Většinu bytů v novostavbách kupují podnikatelé k dalšímu pronájmu a byty kvůli tomu zdražují. Informuje o tom deník E15. Investoři se totiž obávají budoucí inflace, a peníze tak raději vkládají do nemovitostí. Průměrná cena nových bytů v Praze se ve třetím čtvrtletí zvedla na víc než 110 tisíc korun za metr².

Byty v Česku stále zdražují, růst cen nezpomalila ani koronavirová epidemie

Číst článek

Mf Dnes

Ministerstvo dopravy vybralo firmu, která dostaví poslední úsek dálnice D4 a bude ho dalších 20 let spravovat. Píše to Mf Dnes. Z dvojice uchazečů resort zvolil mateřskou firmu Eurovie – stavební společnost Vinci. Ta za dostavbu a údržbu dálnice chce 16,5 miliardy korun.

Regionální Deník

Situace okolo koronaviru výrazně zhoršuje situaci mladých lidí z dětských domovů. Všímá si toho regionální Deník. Kvůli nedostatku volných pracovních míst a uzavřeným firmám se po odchodu z domovů jen těžko stavějí na vlastní nohy. Pracovních nabídek mají meziročně o polovinu méně. Podle oslovených zástupců dětských domovů i neziskovek mají potíže hlavně ti, kteří dětský domov už opustili. Pokud je to možné, tak se teď odchody z ústavů o rok odkládají.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme