Výběr z médií: daňové odpočty za antigenní testování, samoodečty energií i mladí podnikatelé

V českém tisku se v úterý dočtete, že firmy, které hromadně testují své zaměstnance, můžou za antigenní testy využít daňové odpočty. Podle ministerstva financí jde o způsob, jak motivovat firmy i jejich zaměstnance v testování, píše deník Právo. Lidé si letos kvůli pandemii koronaviru budou podle Mf Dnes energie zapisovat převážně sami. Hlásit je budou buď telefonicky, nebo přes web. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Firmy, které hromadně testují své zaměstnance, můžou za antigenní testy využít daňové odpočty. Podle ministerstva financí jde o způsob, jak motivovat firmy i jejich zaměstnance v testování, píše deník Právo (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Lidové noviny

V Česku roste generace studentů, kteří začínají podnikat už na střední škole. Tématu se věnují úterní Lidové noviny. Mladé lidi v podnikání podporují třeba studentské programy, kde se můžou naučit řídit firmu, pracovat v týmu, psát výroční zprávy nebo se třeba věnovat marketingu.

Antigenní testy zkreslují některé statistiky. Na konci týdne jich bude milion, pozitivní je každý dvacátý

Číst článek

Mf Dnes

Lidé si letos kvůli pandemii koronaviru budou energie zapisovat převážně sami, píše Mf Dnes. Dodavatelé prosí své zákazníky, aby stavy měřičů hlásili individuálně buď telefonicky, nebo přes web. Zástupci energetických firem totiž kvůli nutnému omezení setkávání do domácností většinou nechodí.

Právo

Firmy, které hromadně testují své zaměstnance, můžou za antigenní testy využít daňové odpočty. S tématem přichází úterní Právo. Podle ministerstva financí umožňují antigenní testy zaměstnavateli předcházet zdravotním rizikům na pracovišti. Doplňuje, že jde zároveň o způsob jak v testování podpořit a motivovat firmy i jejich zaměstnance v testování. Svoje zaměstnance nechává kvůli aktuální epidemické situaci pravidelně testovat stále víc firem.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme