Výběr z médií: kontrola darovaných tkání, rostoucí ceny za nájem skladů v Praze i nízké tržby hospod

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že stát nemá přehled o tom, jestli se tkáně zemřelých pacientů nestávají v zahraničí předmětem zisku. Píše to Deník N. Ceny za nájem skladů v Praze podle deníku E15 stouply oproti loňskému roku víc než o třetinu. Oproti průměru evropských metropolí bylo české tempo zdražování až pětkrát rychlejší. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amazon

Ceny za nájem skladů v Praze podle deníku E15 stouply oproti loňskému roku víc než o třetinu (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iRozhlas

Deník N

Stát nemá přehled o tom, jestli se tkáně zemřelých pacientů nestávají v zahraničí předmětem zisku. Upozorňuje na to Deník N. Ministerstvo zdravotnictví přiznalo, že nad tím nemá žádnou kontrolu. Podle deníku to část poslanců chce změnit. Dárcovství podle zákona musí být vždy nezištné.

Logistickým firmám v Česku chybí skladníci. Posily lákají na vyšší mzdy i benefity

Číst článek

E15

Ceny za nájem skladů v Praze stouply oproti loňskému roku víc než o třetinu. Všímá si toho deník E15. Oproti průměru evropských metropolí bylo české tempo zdražování až pětkrát rychlejší. Hlavní důvod? Podle deníku hlavně nedostatek volných prostor – Praha se totiž stala oblíbenou destinací pro výrobní a logistické firmy.

Hospodářské noviny

Češi ovládli největší chorvatskou strojírnu, píšou Hospodářské noviny. Miliardáři Jaroslav Strnad a René Matera získali v průmyslové skupině Duro Daković většinový podíl. Do firmy, která byla na hranici bankrotu, vkládají celkem asi 750 milionů korun. Chtějí v ní vyrábět stovky nákladních vagonů ročně.

Mf Dnes

Některé hospody a hotely si stěžují na nízké tržby v letní sezoně. Kvůli drahým energiím zvažují dokonce zimní přestávku, zjistíte z Mf Dnes. Kvůli růstu cen energií musí spousta z nich zdražovat ceny.

Návštěvnost restaurací stagnuje. Hostů je méně než před pandemií, roli hraje inflace a zdražování

Číst článek

Ekonom

Děti můžou sportovat levně, ale i za stamiliony. Tématu se věnuje týdeník Ekonom. Začíná školní rok a rodiče hledají pro své děti pohybové aktivity. Letos si za ně nejspíš připlatí. Nejpopulárnějším sportem v Česku – co do počtu registrovaných – je fotbal. Podle ročenky České sportovní asociace ho hraje pod sportovním klubem necelých 350 tisíc lidí. Za fotbalem následuje atletika, florbal, tenis, pak golf a volejbal.

Právo

Používání chytrých telefonů by se už brzy mohly stát nezbytností při výuce zeměpisu. Podle deníku Právo se na tom shodli odborníci na Letní geografické škole v Brně. Klasické turistické mapy jsou totiž na ústupu a děti by se tak měly naučit číst v mapách digitálních.

František Kadlec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme