Výběr z médií: nová pravidla pro developery v Praze, pokles cen hypoték i šikana na pracovišti

V českém tisku se ve středu dočtete, že Praha mění pravidla pro výstavbu bytů. Chce zapojit developery do budování školek, parků a další městské infrastruktury, píšou to Hospodářské noviny. Nástup druhé vlny pandemie koronaviru podle deníku E15 opět pomohl poklesu cen hypoték. V září bankám podstatně zlevnily peníze, ze kterých hypoteční úvěry klientů financují. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Praha mění pravidla pro výstavbu bytů. Chce zapojit developery do budování školek, parků a další městské infrastruktury, píší to Hospodářské noviny (ilustrační foto) | Foto: Sekyra Group

Hospodářské noviny

Praha mění pravidla pro výstavbu bytů. Chce zapojit developery do budování školek, parků a další městské infrastruktury. Firmy se ale bojí, že stavby budou kvůli připravovaným nařízením dražší a ještě víc narostou ceny bytů. To Praha odmítá, dočtete se v Hospodářských novinách.

Ať družstva staví byty. Budou našimi spojenci v boji proti byrokratické mastodoncii, věří developer

Číst článek

E15

Nástup druhé vlny pandemie koronaviru opět pomohl poklesu cen hypoték. Píše to deník E15 s vysvětlením, že v září bankám podstatně zlevnily peníze, ze kterých hypoteční úvěry klientů financují. Oproti srpnu jsou tyto zdroje levnější zhruba o třetinu.

Lidové noviny

Řídnoucí kštici a dalším problémům s vlasy se věnují Lidové noviny. Dočtete se v nich třeba, že příčinou vypadávání vlasů může být vrozené onemocnění, kožní choroby, onemocnění štítné žlázy, ale taky radikální dieta. Ztrátu vlasů dokáže medicína řešit například zablokováním tvorby některých hormonů nebo transplantací. Aby byla léčba úspěšná, je potřeba ji začít včas.

Šéfka Klubu svobodných matek: Aby někdo kvůli dávkám žil sám? Nelze předpokládat, že je to plošné

Číst článek

Regionální Deník

Samoživitelkám docházejí kvůli epidemii koronaviru úspory. Šetří i na potravinách a kupují méně zeleniny a ovoce, cituje regionální Deník výsledky průzkumu Asociace neúplných rodin. Z něho mimo jiné vyplývá, že pětina rodičů žijících bez partnera si musela kvůli výpadku příjmů během koronakrize vzít půjčku.

Právo

Jak se bránit šikaně na pracovišti, radí středeční Právo. Kvůli obavě ze ztráty zaměstnání lidé často o nevhodném chování v zaměstnání nemluví. Šikana přitom způsobuje stres, který může vést nejen k horším pracovním výkonům, ale taky k fyzickým nebo psychickým potížím. Česká republika už několik let obsazuje přední příčky v žebříčku zemí s nejvyššími procenty šikany na pracovišti. Setkává se s ní přibližně každý pátý zaměstnanec.

Jana Karasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme