Výběr z médií: nevyplacené dividendy, přeplněné odvykací kliniky i problém s emisemi

V českých médiích se ve čtvrtek dočtete, že Česká národní banka zatím nedovolí finančním domům vyplatit větší část dividend ze stomiliardových zisků z posledních dvou let. Podle deníku E15 je důvodem koronavirus. Odvykací kliniky v Česku jsou podle Práva přeplněné a čekací lhůty se někde protáhly z běžného týdne až na dva měsíce. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká národní banka zatím nedovolí finančním domům vyplatit větší část dividend ze stomiliardových zisků z posledních dvou let. Deník E15 vysvětluje, že důvodem je přetrvávající pandemie koronaviru (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Lidové noviny

Poptávka po klasických stolních počítačích po letech stagnace znovu stoupá, píšou o tom Lidové noviny. Podle analytiků byla loni nejvyšší za posledních pět let. Někde počítače zaznamenaly největší úspěch za celou dekádu. Kvůli práci z domova i zábavě taky lidé víc kupují obrazovky nebo televizory. Opačný trend analytici sledují u mobilních telefonů.

Vedení ČEZ navrhuje dividendu 34 Kč za akcii, loni byla o deset korun nižší

Číst článek

E15

Česká národní banka zatím nedovolí finančním domům vyplatit větší část dividend ze stomiliardových zisků z posledních dvou let. Deník E15 vysvětluje, že důvodem je přetrvávající pandemie koronaviru. Banky sice podle ekonomů mají bohaté rezervy, centrální banka chce ale zachovat dostatek zdrojů pro krizové období.

Ekonom

Zájem o elektrokola roste tak rychle, že výrobci na poptávku nestíhají reagovat. Týdeník Ekonom upozorňuje, že evropské distribuční sklady s elektrickými koly jsou poloprázdné a prodejci tak nemají co objednávat. Jen v Česku se loni prodalo zhruba 120 tisíc bicyklů poháněných motorkem na elektřinu.

Všechny přístupové cesty do soutěsek v Hřensku jsou kvůli nebezpečí pádu stromů uzavřené

Číst článek

Právo

Odvykací kliniky v Česku jsou přeplněné a čekací lhůty se někde protáhly z běžného týdne až na dva měsíce. Deník Právo informuje, že za nápor v léčebnách můžou zčásti bezdomovci, kteří v zimě nemají kde být. Podle studie adiktologů navíc Češi v době pandemie stále více pijí alkohol.

Hospodářské noviny

Lesy zničené kůrovcem a suchem přestaly vázat oxid uhličitý, varují Hospodářské noviny. Vedle pádu cen dřeva a propadu většiny lesních podniků do ztrát tak Česku hrozí, že bude muset platit desítky miliard korun za emisní povolenky.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme