Výběr z médií: ubudou menší dodavatelé energií, pracovníci z ciziny i nákup realit v emirátech

V českém tisku se ve středu dočtete, že po zimě nejspíš ubude menších dodavatelů energií. Cena elektřiny pro první čtvrtletí příštího roku vzrostla na historické maximum, píše deník E15. Každý rok až 35 tisíc pracovníků z ciziny může Česko potřebovat v budoucích letech pro zajištění dostatečné pracovní síly. Lidovým novinám to řekl prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektrické zařízení, nevstupovat

Po zimě nejspíš ubyde menších dodavatelů energií. Cena elektřiny pro první čtvrtletí příštího roku vzrostla na historické maximum, píše deník E15 (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Lidové noviny

Každý rok až 35 tisíc pracovníků z ciziny může Česko potřebovat v budoucích letech pro zajištění dostatečné pracovní síly. Pro středeční Lidové noviny to v rozhovoru řekl prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák. Takovou situaci předvídá ve chvíli, kdy začnou odcházet do důchodu dnešní padesátníci – takzvané Husákovy děti a ty bude potřeba nahradit.

Poptávka po uhlí a plynu už přesahuje úroveň před pandemií. Ropa je podle analytiků v závěsu

Číst článek

Hospodářské noviny

Čechy zajímají reality ve Spojených arabských emirátech jako investice. To je téma středečních Hospodářských novin. Třeba bývalý turistický průvodce Jan Kupka začal před dvěma lety v emirátech podnikat jako konzultant pro nákup nemovitostí. Podle něj zvlášť před pandemií koronaviru lidé chtěli své peníze investovat mimo Evropu. Po oblibě nákupu nemovitostí v Chorvatsku nebo Bulharsku tak přišla řada právě i na arabské emiráty.

E15

Po zimě nejspíš ubude menších dodavatelů energií. To vyplývá z textu deníku E15. Cena elektřiny pro první čtvrtletí příštího roku vzrostla na historicky nejdražší kvartální ceny. Podle analytiků, které deník E15 oslovil, to bude znamenat konec až dvou desítek dodavatelů energií, kteří nenakupovali energie s předstihem.

Regionální Deník

Není, kdo by se staral o dětské duše. To je titulek středečního regionálního Deníku. Text se totiž soustředí na problém s nedostatkem lékařů v dětské psychiatrické nemocnici v Lounech. S chybějícím personálem se potýká stejně jako podobná zařízení v Česku. Kvůli vážnosti situace v Lounech se ale dokonce rozhodl rezignovat ředitel psychiatrické nemocnice Pavel Kráčmer.

Eliška Halaštová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme