Výběr z médií: Rostoucí domácí násilí, nebezpečné nabíječky a nedostatečné letecké spojení do Bruselu

V českém tisku se v sobotu dočtete, že s rostoucí inflací roste i počet případů domácího násilí, informuje Mf Dnes. Lidové noviny se zajímají o letecké spoje z Prahy do Bruselu. Blíží se totiž české předsednictví Evropské unii a spoje jsou momentálně denně jen dva. Regionální deník přináší příběh ženy, která nechala mobil na nabíječce a odešla z bytu. Ten po návratu našla v plamenech. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

profimedia-034734071_191229-120247_dok.jpg

Současné zdražování se zejména v chudších vrstvách projevuje na agresivitě (ilustrační foto) | Zdroj: Profimedia

Mf Dnes

Méně peněz, více domácího násilí - to je titulek Mf Dnes. Ta na příběhu páru z brněnské ubytovny popisuje, že současné zdražování se zejména v chudších vrstvách projevuje na agresivitě. Inflace meziročně dosáhla už šestnácti procent a je nejvyšší od roku 1993. Utáhnout domácnost je tedy stále těžší a v rodinách roste stres.

‚Děti nejsou úplně v pohodě.‘ Mezi školáky přibývá násilí. Mohou za to pandemie a chudnoucí rodiny

Číst článek

Policie i sociální pracovníci upozorňují, že situace se bude ještě zhoršovat. Mluvčí policejního prezidia Ondřej Moravčík Mladé frontě popsal, že za prvních pět měsíců letošního roku policie evidovala celkem 3 824 případů s incidentem domácího násilí, v porovnání se stejným obdobím za loňský rok je to asi o 560 takových případů více.

Lidové noviny

Zlepší se po dobu českého předsednictví Evropské unii letecké spojení mezi Prahou a Bruselem? To je otázka, kterou si pokládají Lidové noviny. V článku upozorňují, že teď létají pouze dva spoje denně - což nebude stačit. Od Velikonoc navíc do Bruselu nelétají České aerolinie, které zajišťovaly další dva lety denně. Nevyplatily se jim totiž ekonomicky.

Před 50 lety deset mladých lidí uneslo v Mariánských Lázních letadlo a uprchlo do západního Německa

Číst článek

Úřad vlády s ČSA tedy začal jednat o obnovení linky. Šéf skupiny Smartwings Jiří Šimáně Lidovým novinám popsal, že společnost nabídla chartery, tedy nepravidelné lety na objednávku. Ty je ale problém objednat, protože na to vláda nemá potřebné pravomoci.

Regionální deník

Zapojila mobil do nabíječky a odešla se svými dětmi na procházku. Když se vrátila, našla mladá žena ze Zlínska byt v plamenech. To je příběh, který přináší Regionální deník - a připomíná na něm riziko zapojených nabíječek bez dozoru. Kontroloři často objevují na trhu i nabíječky k různým elektronickým zařízením, které doslova ohrožují život spotřebitelů.

Právo

Piráti připravují spolu s národním protidrogovým koordinátorem zákon o legalizaci konopí, všímá si deník Právo. Úprava počítá s tím, že by lidé mohli mít u sebe až 1250 gramů sušiny. V úvahu připadá i legální licencovaný prodej. Prohibice podle autorů připravované novely nemá smysl. V Česku je okolo stovky firem, které chtějí vstoupit na konopný trh. 

Vojtěch Tomášek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme