Výběr z médií: hladoví dravci, pražské letiště ve ztrátě a rozhovory s vládními představiteli

Kvůli silnému mrazu si v Česku nezvládají dravci zajistit potravu, starat se o ně musí záchranné stanice. Téma pro deník Mf Dnes. Letecká doprava je ve velkých ztrátách, informuje server zDopravy.cz. Lidové noviny nabízí rozhovor s ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO), který mluví o dopadu otevření obchodů na nemocnice. A deník Právo vyzpovídal premiéra Andreje Babiše (ANO). Více ve výběru z médií, který připravil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle záchranných stanic jsou nejčastěji prochadlá káňata nebo poštolky (ilustrační foto) | Foto: Lukasz Lukasik | Zdroj: Wikimedia Commons | CC BY-SA 3.0,©

Mf Dnes

Silný mráz a vysoká sněhová pokrývka v Česku trápí dravce a sovy. V takových podmínkách si totiž nezvládnou ulovit žádnou potravu. O vyhladovělé a zesláblé ptáky se proto v těchto měsících častěji starají záchranné stanice. Všímá si toho deník Mf Dnes.

Horská služba varuje před túrami po beskydských hřebenech. Pocitová teplota klesne až k minus třiceti

Číst článek

O ptáky se starají například pracovníci záchranné stanice v Pavlově u Světlé nad Sázavou. Jak řekl deníku Mf Dnes její ředitel Zbyšek Karafiát, někteří byli tak zesláblí, že nemohli létat, a tím pádem ani lovit. Nejčastěji jsou podle něj prochladlé a hladové poštolky, káňata, mezi sovami pak jde o kalouse ušaté.

ZDopravy.cz

Letecká doprava je i v roce 2021 ve velkých ztrátách, připomíná to server zDopravy.cz. Pražské Letiště Václava Havla za první měsíc letošního roku odbavilo 87 tisíc lidí. To je v meziročním porovnání pokles o 92 %. Nejvíce se z Prahy v lednu létalo do Amsterdamu a Dubaje.

Lidové noviny

Otevření desítek tisíc obchodů, které je možné bez nouzového stavu, by mohlo mít podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) fatální dopad na nemocnice. Řekl to Lidovým novinám s tím, že pokud po neděli nebude nouzový stav prodloužený a obchody obnoví prodej, vláda jim nastaví pravidla - podobná jako teď, roušky nebo 15 metrů čtverečních na zákazníka. Havlíček se ale obává, že lidé budou opatření dodržovat jen krátce, hlavně první dny po rozvolnění.

Ministr Zaorálek: Pokud něco uvolníme, do tří týdnů zkolabují nemocnice. V zemi je nízká solidarita

Číst článek

Právo

Premiér Andrej Babiš z hnutí ANO v rozhovoru pro Právo řekl, že doufá, že hejtmani opozici vysvětlí, proč je důležitý nouzový stav. Uvedl také, že je pro něj důležité, aby se děti vrátili prezenčně do škol, a to bezpečně a nejlépe 1. března. Mluvil i třeba o tom, že by měl resort zdravotnictví zlepšit komunikaci.

Premiér pro Právo mluvil i o ruské vakcíně proti covidu-19 Sputnik V. Podle něj lze počítat s tím, že je vakcína bezpečná, pokud ji schválí Evropská léková agentura. Lidé by si podle něj mohli vakcínu vybírat. Babiš také uvedl, že je chyba, že přes léto nevznikla přesvědčovací kampaň s cílem, aby si lidé dali na koronavirus pozor. Chybou podle něj bylo i letní rozvolnění.

Anna Macků Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme