Výběr z médií: více lidí s vysokými důchody, nová pravidla pro čaje nebo kávy a menší spotřeba plynu

V českém tisku se v úterý dočtete, že v Česku podle deníku E15 přibývá lidí s vysokými důchody. Výrobci čajů a kávy budou muset své produkty přesněji označovat, upozorňuje Deník. A spotřeba plynu v Česku letos spadla meziročně už o 15 procent, píšou Hospodářské noviny. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze

V Česku přibývá lidí s vysokými důchody, píše deník E15 (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

V Česku přibývá lidí s vysokými důchody. Všímá si toho deník E15. Počet seniorů, kterým stát posílá v rozmezí od dvaceti do čtyřiceti tisíc korun měsíčně, se meziročně skokově zvýšil. Valorizace důchodů ale prohlubuje rozdíly mezi nízkými a nadprůměrnými starobními penzemi. Národní ekonomická rada vlády proto vyzývá k tomu, aby se rozdíl vyrovnal.

Lidé potřebují vidět, že se omezuje i veřejná sféra. Stát by měl jít v úsporách příkladem, myslí si Prokop

Číst článek

Mf Dnes

O dávky si nezažádají až tři čtvrtiny lidí, kteří na ně mají nárok. Upozorňuje na to Mf Dnes. Příčinou může být například přílišná byrokracie nebo také to, že se dotyční stydí o peníze žádat.

Deník

Výrobci čajů a kávy budou muset své produkty přesněji označovat. Upozorňuje na to Deník. V některých případech teď totiž nemají nápoje kromě pojmenování s původním produktem nic společného. Nová vyhláška ministerstva zemědělství bude stanovovat třeba to, jaké rostliny a jejich části smí být použité při výrobě konkrétního čaje.

Hospodářské noviny

Spotřeba plynu v Česku letos spadla meziročně už o 15 procent. Píšou to Hospodářské noviny. Lidé se snaží šetřit energie od doby, kdy se jim začaly zvedat zálohy. Výrazně nižší byla ale i meziroční spotřeba plynu v minulém týdnu. Řada domácností totiž i přes současné ochlazení počasí ještě nezačala topit.

Právo

Vinaři řeší, kde prodají svou úrodu. O hrozny totiž není zájem a řada pěstitelů má ještě neprodané víno z minulého roku. Dočtete se o tom v Právu. Velkovýrobci vína totiž hrozny vykupují za nízké částky, které by se vinařům nevyplatily. Čelí navíc zvyšování cen – a to jak energií, tak obalových materiálů.

Eliška Radinová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme