Výběr z médií: hotovost v restauracích, problémy Sberbank a největší zvony v opravě

V tisku se v úterý dočtete, že restaurace přechází zpět na hotovost, informuje deník E15. O úvěrové portfolio české Sberbank nikdo podle Lidových novin nestojí. A dva největší české zvony musejí k restaurátorům, píše Deník. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze

Restaurace přechází zpět na hotovost (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Restaurace a malé obchody přechází zpět na hotovost. Platy kartou začínají omezovat kvůli blížícímu se konci EET. Všímá si toho deník E15. Podle šéfa Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy se tak snaží vrátit do šedé zóny, takzvaně optimalizovat finanční toky.

Srdce Augustina se vychýlilo z osy. Druhý největší zvon v České republice musí odborníci opravit

Číst článek

Lidové noviny

O úvěrové portfolio české Sberbank nikdo nestojí. Původně přitom mělo tři zájemce. Lidovým novinám to potvrdila likvidátorka společnosti Jiřina Lužná. Podle ní uchazeči od nabídek odstoupili, jejich důvody ale neuvedla. Česká odnož ruské banky by tak mohla skončit i v insolvenci.

Deník

Dva největší české zvony – pražský Zikmund a královéhradecký Augustin – musejí k restaurátorům. Mají totiž vychýlená srdce, zjistil Deník. Posun o několik stupňů sice není velká závada, kvůli významnosti a stáří zvonů se ale musí opravit.

Lucie Pávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme