Výběr z médií: elektronická kasa O2 končí, zdraží mycí a prací výrobky i změna v rodných listech

V českém tisku se v pátek dočtete, že elektronická kasa operátora O2 po pozastavení povinnosti elektronické evidence tržeb končí. Před čtyřmi lety ji přitom podnikatelé pořizovali nejčastěji, píšou Hospodářské noviny i deník E15. Mytí nádobí a praní se podle Lidových novin prodraží. Nárůst cen oznámily třeba velké společnosti jako Henkel nebo Univeler. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Elektronická evidence tržeb (EET) - ilustrační foto

Elektronická kasa operátora O2 po pozastavení povinnosti elektronické evidence tržeb končí. Před čtyřmi lety ji přitom podnikatelé pořizovali nejčastěji, píší Hospodářské noviny i deník E15 (ilustrační foto) | Foto: Petr Jadrný | Zdroj: Český rozhlas

Regionální Deník

Víc než deset kilo textilu vyhodí ročně každý Čech, upozorňuje na to páteční regionální Deník. Devadesát procent z této váhy se přitom už dál nevyužije. Deník upozorňuje, že česká legislativa se doteď tomuto problému moc nevěnovala.

Proč vypínat něco, co běží samo, myslí si část podnikatelů. Údaje do systému EET zasílají dál

Číst článek

E15 a Hospodářské noviny

Elektronická kasa operátora O2 po pozastavení povinnosti elektronické evidence tržeb končí. Píšou to Hospodářské noviny a taky deník E15. EKasu od O2 přitom před čtyřmi lety, kdy EET startovala, pořizovali provozovatelé podniků a obchodníci nejčastěji.

Mf Dnes

Herečka Jiřina Bohdalová, vinař Miloš Michlovský nebo předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása. Ti všichni by podle Mf Dnes měli dostat státní vyznamenání. Mezi oceněnými podle deníku znovu budou i lidé z prezidentova okolí, kteří ho podpořili ve volbách.

Předávání státních vyznamenání se z 28. října odkládá na později. Důvodem je zdravotní stav prezidenta

Číst článek

Lidové noviny

Mytí nádobí a praní se prodraží, to je titulek Lidových novin. Nárůst cen oznámily třeba velké společnosti jako Henkel – ten plánuje zdražit o deset až dvanáct procent. Pod společnost spadají značky jako Persil, Silan nebo Bref. Zdražování chystá i konkurenční Unilever. Ten má pod sebou třeba značky Dove, Radox, Domestos nebo Savo.

Právo

Rodné listy dětí by od nového roku mohly obsahovat místo kolonek otec a matka kolonky rodič a rodič. To je téma deníku Právo. Změna reaguje na rozsudek brněnského krajského soudu v případě dvou rodičů stejného pohlaví. Ti žádali, aby v rodném listu dcery mohli být uvedení jako dva otcové.

Eliška Halaštová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme