Výběr z médií: zvýšení cen elektřiny, plynu i nákladní dopravy nebo péče o toulavé kočky

Ve čtvrtečním českém tisku se dočtete, že po loňském zlevnění energií nejspíš ceny elektřiny a plynu znovu porostou. Tlak na zvyšování cen podle analytiků ovlivňuje plnění klimatických cílů i brexit, píší Lidové noviny. Omezení letecké přepravy kvůli pandemii koronaviru podle deníku E15 zdražilo nákladní dopravu. V listopadu ceny za přepravu meziročně stouply přibližně o 70 procent. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Omezení letecké přepravy kvůli pandemii koronaviru zdražilo nákladní dopravu, informuje o tom deník E15 (ilustrační foto) | Foto: Milan Kopecký | Zdroj: Český rozhlas

E15

Omezení letecké přepravy kvůli pandemii koronaviru zdražilo nákladní dopravu, informuje o tom deník E15. V listopadu ceny za přepravu meziročně stouply přibližně o 70 procent. Výsledné tržby nákladních dopravců tak byly ve srovnání s rokem 2019 o víc než 50 procent vyšší.

Lufthansa vykázala ztrátu dvě miliardy eur. Kvůli nízké poptávce nabídne jen čtvrtinu letů

Číst článek

Mf Dnes

Mykologové si letos všímají většího zájmu o zimní houbaření, píše o tom Mf Dnes. Podle ní k tomu přispívá i to, že lidé během nouzového stavu častěji chodí do přírody a hub si tak víc všímají. Jedlých druhů v zimě není tolik jako v létě nebo na podzim. Sběrači je ale díky tomu snadněji poznají.

Lidové noviny

Po loňském zlevnění energií nejspíš ceny elektřiny a plynu znovu porostou, upozorňují na to Lidové noviny. Tlak na zvyšování cen podle analytiků ovlivňuje plnění klimatických cílů i odchod Velké Británie z Evropské unie.

Větrné elektrárny jsou na vzestupu. Do roku 2040 by mohly pokrýt i čtvrtinu české spotřeby

Číst článek

Regionální Deník

Radnice měst a úřady obcí by se podle zákona měly starat o opuštěné a toulavé kočky. Jak píše regionální Deník, kočky bez domova nepřináší jen problémy obyvatelům, ale taky náklady v rozpočtech samospráv. Třeba Polička na Svitavsku za kastraci a ošetření toulavých koček každý rok zaplatí zhruba 100 tisíc korun.

Sobota je Světovým dnem dárců kostní dřeně. V Česku jich je 130 tisíc, někteří pacienti svého nenajdou

Číst článek

Právo

V databázi možných dárců kostní dřeně je zaregistrovaných už přes sto tisíc dobrovolníků. Přesto zatím tuzemský registr nedokáže pokrýt potřeby českých nemocných a ti tak dostávají dřeň hlavně od německých dárců. Tématu se věnuje deník Právo. Upozorňuje zároveň na malou obec na Hodonínsku, ve které se loni našli hned tři vhodní dárci najednou.

Ekonom

Práce z domova a nedostatek pohybu ničí lidem záda, všímá si toho týdeník Ekonom. Podle dat České správy sociálního zabezpečení loni ve druhém a třetím čtvrtletí počet neschopenek kvůli nemocem pohybového aparátu meziročně stoupl o třicet procent. Firmy proto začínají zaměstnance učit cvičit.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme