Výběr z médií: proplácení energií na home office, chystané změny v dopravě a penzijního spoření

V českém tisku se v pátek dočtete, že některé firmy kritizují příspěvek na proplácení energií, píše deník E15. Ministerstvo dopravy chystá změny pravidel v dopravě, informuje Mf Dnes. A vláda podle Lidových novin plánuje změnu ve státním příspěvku na penzijní spoření. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

PPraha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

NEPOUŽÍVAT!!!

Některé firmy kritizují příspěvek na proplácení energií (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Povinný příspěvek na proplácení energií, tepla nebo vody u lidí pracujících na home office je podle některých firem zbytečný. Upozorňuje na to ekonomický deník E15. Se změnou počítá novela zákoníku práce. Podle společností, které návrh kritizují, je ale práce na home office výhoda sama o sobě. Zaměstnanci navíc podle nich o příspěvek často ani nežádají.

Na internetu se rozšířily neoficiální weby nabízející české dálniční známky. Účtují si různé poplatky

Číst článek

Mf Dnes

Všechny nehody na dálnici bude možná nově muset vždy řešit policie. Mf Dnes to zjistila z návrhu ministerstva dopravy, který má upravit zákon o provozu na pozemních komunikacích. Resort si od změny slibuje zvýšení bezpečnosti na dálnicích. Návrh ale počítá i s dalšími novinkami – třeba s povinným nošením reflexní vesty při výstupu z auta i v obcích.

Lidové noviny

Vláda plánuje změnu ve státním příspěvku na penzijní spoření. Téma pátečních Lidových novin. Maximální možný příspěvek by se měl zvýšit na 270 korun měsíčně. Podle návrhu by ale na příspěvek nedosáhli všichni, kdo si spoří na důchod. A někteří lidé můžou kvůli plánovaným změnám dostat od státu méně než dosud.

Hospodářské noviny

Soud řeší případ proplácení údajně falešných účtenek ve vedení Správy železnic. Všímají si toho páteční Hospodářské noviny. Obžalovaní byli celkem tři zaměstnanci – jeden muž a dvě ženy. Zatímco ženy se přiznaly, přijaly dohodu o trestu a škodu uhradily, bývalý šéf kanceláře generálního ředitele se soudí. Ve Správě železnic navíc dál zůstává, a to na pozici šéfa drážních hasičů.

Právo

Zdražování stavebních materiálů a řemeslných prací mění hodnotu pojistek domácností. Upozorňuje na to deník Právo. Starší pojistky tak už dnes nemusí v případě potřeby stačit na pokrytí celé škody. Některé pojišťovny se tak své klienty snaží upozornit na to, že by svou pojistku měli aktualizovat.

Vít Andrle Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme