Výběr z médií: eRecept jen po zaplacení klientské karty, prodej Amati i častější útoky na policisty

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že pražská klinika Gyncentrum ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) zasílá eRecepty jen pacientkám, které si za 990 korun koupí klientskou kartu. Zjistil to Deník N. Legendární výrobce hudebních nástrojů Amati je podle deníku E15 znovu v prodeji. V pořadí je to už druhý pokus zbankrotovanou společnost zpeněžit. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Saxofon z Amati | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

E15

Legendární výrobce hudebních nástrojů Amati je znovu v prodeji. Všímá si toho deník E15. V pořadí je to už druhý pokus zbankrotovanou společnost zpeněžit. O firmu byl zájem, ale hlavní věřitel - banka UniCredit - pak stáhla svůj souhlas s prodejem. O kupci by mělo být jasněji ještě před prázdninami.

Sankce podle Vojtěcha hrozí lékařům, kteří budou eRecepty systematicky odmítat. Ostatní se obávat nemusí

Číst článek

Deník N

Pražská klinika Gyncentrum ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) zasílá eRecepty jen pacientkám, které si za 990 korun koupí klientskou kartu. Zjistil to Deník N. Ze zákona má přitom člověk nárok na elektronický předpis léků zdarma. Firma tvrdí, že nepochybila.

Mf Dnes

Řadě lidí už v zaměstnání dochází dech. Podle Mf Dnes dva z pěti českých zaměstnanců úplně ztratili motivaci a chuť do práce. Kvůli dlouhodobé práci z domova, vysokému pracovnímu vytížení a taky záplavě negativních zpráv. Firmy se je snaží povzbudit různými benefity.

Regionální Deník

Policisté musí čelit stále častěji útokům. Regionální Deník píše, že agresivita lidí vůči policii v době pandemie vzrostla. Nezávislý odborový svaz policie to potvrdil s tím, že častější konflikty mají vliv na psychiku policistů i jejich chuť do práce. Zároveň ale dodává, že všichni příslušníci jsou na takové situace vycvičení.

Mezi novými kryptoměnami jsou nesmysly. Podle ekonoma Stroukala je bitcoin konzervativní měnou

Číst článek

Hospodářské noviny

Přibývá případů zneužívání kryptoměn k praní špinavých peněz. Finanční analytický úřad loni odhalil celkem 140 takových případů. Zneužitá kryptoměn se týkalo každé deváté trestní oznámení, které loni úřad podal. Informují o tom Hospodářské noviny.

Právo

Platnost řidičáků půjde prodloužit online. Upozorňuje na to Právo. Novinku zavádí ministerstvo dopravy. Ve spolupráci s ministerstvem vnitra spustí elektronické žádosti už 1. června. Lidé budou moct řidičské průkazy prodloužit přes Portál občana a nový si pak vyzvednou přímo na úřadě. O prodloužení řidičáku budou moct žádat lidé, kterým už platnost toho starého vypršela nebo do jejího konce zbývá 90 dní.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme