Výběr z médií: financování ekologických projektů, umělé zasněžování i stárnutí bezdomovců

V pátečním českém tisku se dočtete, že Evropská investiční banka zafinancuje víc ekologických projektů. Letos poslala do Česka 16 miliard korun. Píše to deník E15. Umělé zasněžování na začátku zimy je podle Lidových novin škodlivé pro životní prostředí. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Umělé zasněžování na začátku zimy je škodlivé pro životní prostředí (ilustrační foto) | Foto: JerzyGorecki/CC0 Creative Commons | Zdroj: Pixabay

Mf Dnes

V posledních desítkách let klesá zájem mladistvých o studium na odborných učilištích. Píše o tom deník Mf Dnes. Zájem žáku o studium na učilištích by mohla obnovit takzvaná mistrovská zkouška. Tu budou moct uchazeči skládat po vyučení v příslušném oboru a s nejméně pětiletou praxí.

Česko si půjčí z Evropské investiční banky 11 a půl miliardy korun na modernizaci železnic

Číst článek

E15

Evropská investiční banka zafinancuje víc ekologických projektů. Informuje o tom článek v pátečním vydání deníku E15. Letos poslala Evropská investiční banka do Česka téměř 16 miliard korun. Díky tomu budou moct tuzemské firmy financovat až tři čtvrtiny energetických investic.

Regionální Deník

Městská policie v Opavě spustila preventivní akci proti přecházení vozovky se sluchátky a mobilem. Píše o tom páteční regionální Deník. U dvaceti přechodů nakreslili piktogramy s přeškrtnutým mobilem a sluchátky. Akce má poukázat na nebezpečí, které chodcům při používání těchto zařízení hrozí.

Mapa pokut: za černý odběr vody hrozí vlekařům až statisícové sankce

Číst článek

Lidové noviny

Umělé zasněžování na začátku zimy je škodlivé pro životní prostředí. Informují o tom Lidové noviny. Výzkumný ústav vodohospodářský T. G. Masaryka na toto téma zpracoval první podrobný hydrologický výzkum v republice. Umělé zasněžování škodí tokům zejména v období před Vánoci a při velkých mrazech.

Právo

Lidé bez domova v Česku zestárli a nemají téměř žádnou šanci na návrat do běžného života. Informuje o tom dnešní vydání deníku Právo. Bezdomovci jsou často nemocní a v ubytovnách nenajdou potřebnou pomoc. Do domova důchodců se nedostanou a často pobírají jen minimální dávky. Hrozí jim proto, že kvůli nemocem a vysokému věku zemřou na ulici.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme