Výběr z médií: výhružky europoslankyni, jednotná jízdenka nebo malé jaderné reaktory

Ve čtvrtečním výběru z médií se dočtete, že europoslankyně Monika Hohlmeierová se obrátila na policii kvůli hrozbám, které jí začaly chodit před cestou do Česka. Týkaly se vyšetřování možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Píše to Deník N. Šéf lidovců Marian Jurečka chce podle Hospodářských novin prosadit jednotnou jízdenku pro všechny vlaky a městskou dopravu v Česku. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá europoslankyně z bavorské CSU Monika Hohlmeierová | Foto: Viktor Daněk | Zdroj: Český rozhlas

Deník N

Německá europoslankyně Monika Hohlmeierová se obrátila na policii kvůli hrozbám, které jí začaly chodit před její cestou do Česka. Výhrůžky se týkaly možného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), který europoslankyně jako šéfka výboru pro rozpočtovou kontrolu vyšetřuje. Téma Deníku N.

Nepřípustné vyjadřování. Hohlmeierová chce trest pro Babiše za urážky europoslanců

Číst článek

Mf Dnes

Za povinnou registraci dronů majitelé zaplatí. To je titulek Mf Dnes. Ministerstvo dopravy aktuálně řeší, kolik bude zaevidování stát a jak vysoká bude pokuta za nesplnění. Kromě registrace budou majitelé muset složit zkoušky.

Ekonom

Jaderná energetika míří k malým reaktorům. Píše to týdeník Ekonom. Současné elektrárny vyžadují obrovské investice i prostor. Kritici ale varují před bezpečnostními a ekologickými problémy. Minireaktory by nešlo uhlídat tak, jako velkou elektrárnu.

Modulární jaderné reaktory můžete sekat jako Baťa cvičky, tvrdí vedoucí výzkumu v Řeži. Ale tak za 20 let

Číst článek

Hospodářské noviny

Šéf lidovců Marian Jurečka chce prosadit jednotnou jízdenku pro všechny vlaky a městskou dopravu v Česku. A podle Hospodářských novin má šanci uspět. S jeho plánem souhlasí i ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Nejdřív musí ministerstvo dopravy oslovit kraje a města.

Právo

Deník Právo přináší informace o ojedinělém projektu odborníků z Akademie věd. Ti zkoumají způsob, jak efektivně využívat vodní řasy, aby konzumovaly zplodiny a při fotosyntéze pak vytvořily kyslík. Vědci kvůli tomu na Brněnsku vytvořili malý bioreaktor.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme