Výběr z médií: váznoucí dotace pro hoteliéry, nákup vakcín unií i harmonogram očkování

V českém tisku se v úterý dočtete, že cílené dotace pro hoteliéry váznou a někteří podnikatelé čekají na pomoc od státu i půl roku. Splátky bankám nebo platby za energie tak hoteliéři musejí často platit z úspor, píše Mf Dnes. Evropská unie podle Lidových novin plánuje nákup vakcín proti covidu-19 minimálně na další dva roky. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská unie plánuje nákup vakcín proti covidu-19 minimálně na další dva roky. Lidovým novinám to řekla mluvčí zastoupení Evropské komise v Česku Magdalena Frouzová (ilustrační foto) | Foto: Shannon Stapleton | Zdroj: Reuters

E15

Zájem lidí o kontokorent, tedy o povolené přečerpání osobního účtu, klesá. Hypoteční trh naopak hlásí rekordy. To jsou témata, o kterých v úterý píše ekonomický deník E15. O kontokorent je u klientů menší zájem kvůli levnějším spotřebitelským půjčkám. Banky nestíhají žádosti o hypotéky vyřizovat.

Vláda schválila prodloužení kompenzačního bonusu. K uvolňování před Velikonocemi nedojde

Číst článek

Mf Dnes

Cílené dotace pro hoteliéry váznou a někteří podnikatelé čekají na pomoc od státu i půl roku, informuje Mf Dnes. Splátky bankám nebo platby za energie tak podle deníku hoteliéři musejí často platit z úspor. Ministerstvo pro místní rozvoj ale kritiku odmítá. Resort prý čekal na schválení dotačního programu Evropskou komisí.

Deník N

Víme, kdy na vás vyjde vakcína. To na titulní straně tvrdí Deník N. Z dat ministerstva zdravotnictví, která má list k dispozici, například vyplývá, že dávku vakcíny proti covidu-19 by pětatřicátníci mohli dostat už na konci června. Harmonogram ale ještě můžou ovlivnit dodávky očkovacích látek od výrobců.

Regionální Deník

Omezení ekonomiky kvůli šíření koronaviru u nás dopadlo taky na prostituci. Věnuje se tomu úterní vydání regionálního Deníku. Byznys poznamenaly uzavřené podniky a taky hranice. Erotickým službám se za poslední rok začali věnovat i lidé, kteří kvůli covidu přišli o práci.

Někde chyba, jinde záměr. Lékaři podali vakcínu od AstraZenecy 11 dětem, pro které není schválená

Číst článek

Právo

Nespotřebované dávky vakcíny AstraZeneca chce dánská vláda nabídnout dobrovolníkům. Píše o tom úterní Právo. Tamní vláda se tak rozhodla poté, co látku vyřadila z vakcinačního programu, a to kvůli možné souvislosti se vznikem krevních sraženin. Vakcínu proto zatím nabídne lidem, kteří o ní budou mít zájem. O prodeji látky jiným státům Dánsko zatím neuvažuje.

Lidové noviny

Evropská unie plánuje nákup vakcín proti covidu-19 minimálně na další dva roky. Lidovým novinám to řekla mluvčí zastoupení Evropské komise v Česku Magdalena Frouzová. Koronavirus totiž podle vědců jen tak nezmizí a unie se chce na to připravit.

Jan Nevola Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme