Výběr z médií: přílišná hygiena je nebezpečná, rychle odtékající voda v Česku i práce v době koronaviru

Ve středečním výběru z médií se dočtete, že lidé posedlí hygienou kvůli koronaviru si škodí. Jakmile ale tělo na dezinfekci zareaguje vyrážkami a ekzémem, může se do něj dostat jakákoli jiná infekce. Píše to Mf Dnes. Voda z české krajiny podle Hospodářských novin odtéká rychleji, než by měla, i kvůli dřívějšímu narovnávání toků. Napravit se to dá vytvářením meandrů a slepých ramen. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mytí rukou, čistota (ilustrační foto) | Foto: jackmac34/CC0 Creative Commons | Zdroj: Fotobanka Pixabay

E15

Miliardy korun za zrušené lety dluží prodejci letenek českým zákazníkům, kteří se domáhají svých peněz. Prodejci ale tvrdí, že na vině jsou aerolinky, které peníze nevracejí. Upozorňuje na to deník E15.

Evropská komise schválila státní pomoc pro Air France ve výši sedmi miliard eur

Číst článek

Mf Dnes

Kvůli hrozbě koronaviru je nyní mnoho lidí hygienou přímo posedlých – a tak si škodí. Popisuje situaci Mf Dnes. Jakmile ale tělo na dezinfekci zareaguje vyrážkami a ekzémem, může se do něj dostat jakákoli jiná infekce. Průchod koronaviru kůží sice popsán nebyl, ale obecně je odstranění normálního filmů kůže nevhodné, řekl přednosta infekční kliniky brněnské fakultní nemocnice Petr Husa.

Právo

Některá odvětví nabízejí práci i v době koronaviru, píše deník Právo. Zaměstnance hledají například obchodní nebo logistická centra. Největší zájem je o pokladní, prodavače a skladníky. Naopak propouštění se týká hlavně lidí, kteří pracují v restauracích nebo cestovním ruchu. 

Hospodářské noviny

Voda z české krajiny odtéká rychleji, než by měla, i kvůli dřívějšímu narovnávání toků. Napravit se to dá vytvářením meandrů a slepých ramen, připomínají Hospodářské noviny. Loni díky revitalizaci přibylo 19 kilometrů toků. Jenže v minulosti krajina přišla z původních 76 tisíc kilometrů toků o celou třetinu.

Julie Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme