Výběr z médií: hypotéky na 40 let, další problémy s trasováním nebo 300 tisíc dětských vakcín

Do Česka míří dětské vakcíny proti covidu, informuje pro Deník N ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Jak si správně vybrat dodavatele energií? Odborníky oslovily úterní Hospodářské noviny i Mladá fronta DNES. Více ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Byt v Praze na prodej

Byt v Praze na prodej | Foto: David W. Cerny | Zdroj: Reuters, Český rozhlas

E15

Kvůli zhoršené epidemické situaci hygienici znovu nestíhají trasovat. Informuje o tom deník E15. Někde už vypomáhají studenti a počítá se i s posilami třeba z finančních úřadů. Data projektu Chytrá karanténa podle deníku ukazují, že za poslední dva týdny zůstává nedořešených víc než 20 tisíc kontaktů.

V Česku totiž v posledních týdnech rostou počty nově nakažených. Třeba v Moravskoslezském kraji už proto pomáhají s trasováním studenti Lékařské fakulty Ostravské univerzity a brzy se k nim připojí ještě zaměstnanci tamního finančního úřadu. 

Deník N

První várka vakcín proti koronaviru pro menší děti by mohla do Česka dorazit ve druhé polovině prosince. Deníku N to řekl ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch. Podle něj má Česko objednaných 300 tisíc dávek od firem Pfizer a BioNTech. Schválit je ale musí ještě Evropská léková agentura.

Evropská léková agentura by podle Vojtěcha měla dětské vakcíny schválit do poloviny listopadu. Ve druhé polovině prosince by v tom případě mohly být v Česku. Vojtěch řekl, že 300 tisíc dávek je zatím maximum, které může Česko dostat. Výroba dětských vakcín totiž teprve začíná. Deník N píše, že v Česku je zhruba 810 tisíc dětí ve věku mezi pěti až jedenácti. Resort zdravotnictví počítá, že očkování podstoupí přibližně 70 procent z nich.

Mf Dnes

Povinné testování žáků na koronavirus v osmi okresech odhalilo někde i desítky nakažených. Píše to Mladá Fronta DNES, která to zjistila z ankety mezi školami v jednotlivých okresech. Nejvíce nákaz, 60, odhalily antigenní testy v okrese Přerov. Ředitelé ale nahrávali data až do pondělního večera a celková čísla tak bude ministerstvo zdravotnictví znát až dnes.

Vysoké ceny energií? Dodavatel poslední instance má nárok na jistou marži, ale ne vysokou, tvrdí úřad

Číst článek

Pozitivně testované děti posílají hygienici ještě na PCR test a jejich spolužáci nemusí do karantény. Testovat se vůbec nemusí děti s očkováním.

Lidové noviny

Česká spořitelna by chtěla nabízet hypotéky na 40 let. Dočtete se o tom v Lidových novinách. S takovým nápadem ale nesouhlasí Česká národní banka. Podle ní by takové splácení úvěru bylo rizikové. A stávající hypoteční pravidla – tedy závazek na 30 let – plánují zachovat i ostatní tuzemské bankovní domy.

Mf Dnes a Hospodářské noviny

Jak vybrat nového dodavatele elektřiny a plynu? Radí úterní Mladá Fronta DNES a tématu se věnují i Hospodářské noviny. Ty oslovily analytiky z oboru a píšou, že vzhledem k proměnlivé ceně obou komodit na burze je těžké dát jednoznačnou radu. Varovaly ale před smlouvami přímo navázanými na burzovní cenu.

Jan Bílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme