Výběr z médií: investování do komodit, kraj Vysočina v exekuci i extrémně velká spotřeba kyslíku

Ve středečním českém tisku se dočtete, že světoví investoři se ve velkém vrhli na komodity. Vysoká procenta na burze vynášejí energetické suroviny, stavební materiály, ale i základní potraviny, píše deník E15. Kraj Vysočina se podle Hospodářských novin dostal kvůli tajení platů do exekuce. Úřad i přes loňské rozhodnutí soudu odmítá zveřejnit údaje o platech lidí z jeho vedení. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světoví investoři se ve velkém vrhli na komodity. To je hlavní téma deníku E15. Třeba ropa (na snímku) letos investorům vydělala přes třicet procent | Foto: Brendan McDermid | Zdroj: Reuters

E15

Světoví investoři se ve velkém vrhli na komodity. Vysoká procenta na burze vynášejí energetické suroviny, stavební materiály, ale i základní potraviny. To je hlavní téma deníku E15. Třeba ropa letos investorům vydělala přes třicet procent, dřevo zpracované na trámy vynáší dokonce 37 procent. Vysoké zhodnocení mají i další komodity. Kolem 28 procent zisků přinesly investorům sójový a řepkový olej. Patnáctiprocentní výnos slaví investoři do mědi, etanolu nebo vepřového.

‚Ušetříme až 10 miliard ročně.‘ Vláda schválila snížení podpory pro solární elektrárny

Číst článek

Mf Dnes

Stát chce snížit dotace pro solární elektrárny. Píše to Mf Dnes. Mnozí majitelé malých elektráren si ale vzali na fotovoltaické panely před lety půjčky a teď se bojí, že se bez peněz od státu neobejdou. Vládním návrhem se má příští týden zabývat sněmovní hospodářský výbor.

Regionální Deník

Nemocnice mají extrémně velkou spotřebu kyslíku. Upozorňuje na to regionální Deník. Kyslíkových lahví se teď kvůli covidovým pacientům spotřebuje až pětinásobně víc. Nemocnice musí taky dávat větší pozor na rozvody kyslíku k lůžkům.

Hospodářské noviny

Kraj Vysočina se dostal kvůli tajení platů do exekuce. Úřad i přes loňské rozhodnutí soudu odmítá zveřejnit údaje o platech lidí z jeho vedení. O data žádal zlínský důchodce Luděk Maděra. A protože mu je úřad dodnes nevydal, obrátil se na exekutora. Případu se věnují Hospodářské noviny.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme