Výběr z médií: investiční tipy pro letošní podzim a přibývající přídavky na děti

V českém tisku se v úterý dočtete o investičních tipech pro letošní podzim. Přináší je deník E15. A přídavků na děti přibývá. Téma deníku Právo. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dítě v aute

Řada lidí má nárok na sociální dávky, i když je nevyužívá (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Deník E15 v úterním vydání přináší investiční tipy pro letošní podzim. Ideální je podle deníku mít úspory na třech místech. Část v akciích nebo investičních fondech, část v nemovitostech a také ve státních dluhopisech nebo dluhopisových fondech.

Šetřit se snaží už čtvrtina domácností. I tak roste počet lidí, kteří si musí na základní výdaje půjčovat

Číst článek

U krátkodobých investic je v současné situaci velmi těžké porazit vysokou inflaci. Aby lidé portfolio navýšili o víc, než je právě aktuální míra inflace, musí velmi riskovat.

Investor by tak měl přemýšlet hlavně nad dlouhodobým výnosem vložených prostředků. Akcioví stratégové tak v současném inflačním prostředí doporučují i konzervativnějším investorům dát akciím o něco větší prostor než doposud.

Investoři také radí, do čeho vložit peníze, pokud se lidé zajímají o české značky. Často doporučují akcie tuzemských bank, které těží z velkého růstu úrokových sazeb. Nejčastěji jde o akcie Komerční banky.

U evropských značek pak deník E15 radí investovat do Volkswagenu a na americkém trhu by se investoři měli zajímat o firmy Meta nebo Alphabet.

Právo

‚Já už fakt nevím. Žiju ze dne na den.‘ Samoživitelka má na den 120 korun, bojí se zdražování energií

Číst článek

Přídavků na děti přibývá. Píše o tom úterní deník Právo. Podle dat Úřadu práce na ně teď mají nárok rodiče 270 tisíc dětí. Meziročně je to nárůst o víc než 13 procent. Ministerstvo práce navíc chystá aplikaci, která žádost o přídavky zjednoduší.

I přes meziroční nárůst by ale počet přídavků mohl ještě zvyšovat. Nárok na přídavky na děti mají rodiny, jejichž čisté příjmy jsou nižší než 3,4 násobek životního minima. U matky samoživitelky s dítětem do šesti let věku je to zhruba 22 500 korun.

Sociálních dávek, které mohou rodiny s dětmi čerpat i kvůli rostoucím nákladům je ale mnoho. Na stránkách www.uradprace.cz proto rodiče najdou aplikaci, která jim poradí, jestli na některou z dávek mají nárok.

Kryštof Šimek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme