Výběr z médií: Češi schraňují nejvíc hotovosti v historii, firmy se potýkají s nedostatkem ‚ajťáků‘

Páteční noviny kromě jiného přinášejí informaci, že v Česku je nedostatek odborníků z oblasti IT. Regionální Deníky informují o tom, že ženy častěji vyhledávají pomoc v případě, že jsou oběťmi domácího násilí. E15 pak píše, že Češi nosí nyní v peněženkách podstatně více hotovosti. Nahlédněte do výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze

Koncem září v zemi obíhalo bezmála 685 miliard korun v hotovosti. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

Firmy kvůli pandemii koronaviru rychleji digitalizují své služby, zvýšila se tak poptávka po programátorech. Jenže odborníků na IT je v Česku málo, jak se dočtete v pátečním vydání Mf Dnes. Šíření nemoci covid-19 navíc přijímání nových zaměstnanců komplikuje.

E15

Češi mají v peněženkách nejvíce bankovek a mincí v historii. Všiml si toho deník E15. Řada lidí hotovost vnímá jako jistotu a v dobách krize si tak tvoří rezervy. Koncem září v zemi obíhalo bezmála 685 miliard korun v hotovosti, což je skoro o 50 miliard víc než letos v únoru.

Až polovina prádelen a čistíren možná kvůli koronaviru skončí. Doplatily na odliv turistů a studentů

Číst článek

Regionální deníky

Ženy v období pandemie koronaviru častěji hledají pomoc kvůli domácímu násilí. Píšou o tom regionální Deníky. Podle statistik organizace ROSA vzrostl počet telefonátů a dotazů v porovnání s loňským rokem skoro o 60 procent. Příčinou je sociální izolace spojená s vládními opatřeními a zhoršená finanční situace rodin.

Hospodářské noviny

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost chce rozšířit okruh nemocnic, které musí mít zajištěnou ochranu proti hackerům. Zjistily to Hospodářské noviny. Dosud se o bezpečnost svých systémů musí ze zákona starat jen 16 největších nemocnic. Nově by je mohlo doplnit dalších 19 krajských nebo městských nemocnic.

Právo

Strážníci městské policie v Mladé Boleslavi na ulicích v posledních dnech sbírají mrtvé králíky. Dočtete se o tom na regionálních stránkách deníku Právo. Zvířata ve sto let staré kolonii divokých králíků zabíjí nákaza myxomatózy. Od začátku měsíce strážníci odvezli do kafilerie zhruba 400 kg mrtvých zvířat.

Jan Nevola Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme