Výběr z médií: přemnožení jeleni, nejdelší český celonoční let balonem i vytížené zásilkové firmy

V českém tisku se ve středu dočtete, že v českých lesích se přemnožili východoasijští jeleni sika a jeleni evropští. Těch u nás žije aktuálně patnáctkrát víc, než by mělo podle zákona, píše Mf Dnes. 503 kilometrů dlouhá cesta horkovzdušným balonem podle regionálního Deníku zajistila pilotům z Radešína na Žďársku nový český rekord za celonoční let. Více se dočtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jelen evropský | Zdroj: Profimedia

E15

Zásilkové firmy zažívají nápor zákazníků. To je téma středeční E15. Velké firmy, kterých se deník dotazoval, zájem o služby přirovnávají k prodlouženým Vánocům. Některé společnosti přepravují meziročně až o polovinu víc zásilek. Firmy se tak blíží maximu svých kapacit. Chybí jim především personál. Na rozdíl od jiných odvětví, balíkovému byznysu pandemie pomohla. Hlavně kvůli uzavření kamenných obchodů přeskočil zásilkový trh podle zástupců firem jeden až dva roky vývoje.

Česká pošta odbavila o víkendu rekordní počet zásilek. Přepravci varují před zpožděním

Číst článek

Mf Dnes

V českých lesích se přemnožili východoasijští jeleni sika a jeleni evropští. Jelenů evropských u nás žije aktuálně patnáctkrát víc, než by mělo podle zákona. Píše o tom středeční Mf Dnes. Jeleni, mufloni a daňci spásají kromě zemědělské úrody taky mladé stromky nasazené po kůrovcové kalamitě. Podle zástupců hnutí DUHA tím ohrožují snahy o obnovu pestrých smíšených lesů a počty této zvěře je proto potřeba snížit.

Regionální Deník

503 kilometrů dlouhá cesta horkovzdušným balonem zajistila pilotům z Radešína na Žďársku nový český rekord za celonoční let. To je téma středečního regionálního Deníku. S horkovzdušným balonem Petr Kubíček a Tomáš Hora vzlétli 24. dubna z Radešína a pokračovali přes Slovensko a Maďarsko. Cestu zakončili v Rumunsku.

Epidemie koronaviru proměnila vyplácení firemních benefitů. Některé firmy je úplně zrušily

Číst článek

Hospodářské noviny

Více dní home office nebo střídání zaměstnanců v kancelářích, to jsou trendy, které by mohly ve firmách zůstat i po odeznění pandemie, píšou středeční Hospodářské noviny. Podle studie o situaci kancelářského trhu developerské společnosti Skanska se ukázalo, že zaměstnanci na home office přichází o nápady, které vznikají při komunikaci s kolegy. Lidé taky v kancelářích oceňují prostor pro schůzky s více lidmi, vybavení a zázemí. V Česku pracuje z kanceláře každý den 43 procent lidí. Firmám se proto může podle zjištění Hospodářských novin vyplatit systém, kdy zaměstnance nechají část týdne pracovat z domova a v kanceláři se budou střídat. Vyhoví tak zájemcům o práci z domova a ušetří za pronájem kanceláří. V současnosti takto funguje zhruba třetina českých zaměstnanců pracujících v kanceláři.

Lidové noviny

Milion Čechů trpí diabetem a dalších 200 tisíc o svém onemocnění neví. To je téma pro středeční Lidové noviny. Lidí s cukrovkou navíc každoročně přibývá. V roce 2030 by tak mezi Čechy mohlo být kolem 1,25 milionu diabetiků nebo i víc. Nárůst počtu lidí s cukrovkou je celosvětový.

Eliška Halaštová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme