Výběr z médií: vyšetřování kartelů na trhy s léčivy, rozpočty obcí v plusu i digitální daň pro velké firmy

V českém tisku se ve středu dočtete, že Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zareaguje na stížnosti malých lékáren a bude vyšetřovat, jestli český trh s léčivy neovládají kartely. Píše to deník Právo. Starostové českých obcí podle Hospodářských novin loni zvládli se svými rozpočty hospodařit s plusovým výsledkem. Přebytek rozpočtů obcí dosáhl 10 miliard. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zareaguje na stížnosti malých lékáren a bude vyšetřovat, jestli český trh s léčivy neovládají kartely. Píše to deník Právo (ilustrační foto) | Foto: katicaj | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0,©

Hospodářské noviny

Starostové českých obcí loni zvládli se svými rozpočty hospodařit s plusovým výsledkem. Přebytek rozpočtů obcí dosáhl 10 miliard. Informují o tom na základě dat společnosti CRIF středeční Hospodářské noviny. Pokračuje taky trend z předchozích let, kdy se zvyšují úspory obcí. Aktuálně mají obce na účtech bank 150 miliard. V posledních sedmi letech úspory obcí narostly více než dvojnásobně. Oproti roku 2019 pak úspory v loňském roce vzrostly o zhruba 12,5 miliardy.

Antimonopolní úřad potrestal elektromontážní firmy pokutami za 34 milionů. Koordinovaly účast v tendrech

Číst článek

Deník N

Před zveřejňováním fotek nahých dětí například z dovolené varuje středeční Deník N. Otevřená úložiště fotek můžou být totiž podle zjištění deníku zneužitá pro šíření dětské pornografie. Stačí k tomu nedostatečná kontrola vlastníků serverů.

Právo

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zareaguje na stížnosti malých lékáren a bude vyšetřovat, jestli český trh s léčivy neovládají kartely. To je téma deníku Právo. Šetření by mělo taky ukázat, jestli se při distribuci léčiv dodržuje zákon a neselhávají kontrolní instituce.

Toyen si připsala další aukční rekord. Obraz Cirkus z roku 1925 se prodal za více než 79 milionů korun

Číst článek

E15

Oslabení trhu s výtvarným uměním, to je téma středečního deníku E15. Obrat českých aukcí klesl loni víc než o čtvrtinu. Zásadní propad nenastal díky rekordním dražbám děl Františka Kupky a Toyen. V internetových aukcích, které při pandemii získaly oblibu, utratili sběratelé a investoři asi 200 milionů korun.

Lidové noviny

Projednávání zavedení digitální daně pro velké internetové firmy se věnují Lidové noviny. Vládní návrh na její zavedení leží ve sněmovně už skoro rok a půl. Sněmovna by se k němu měla po odkladu vrátit a na středeční schůzi pokračovat ve druhém čtení. Zavedení daně pro firmy jako Facebook, Google nebo Amazon by mohlo Česku přinést kolem pěti miliard korun. Ve sněmovně už poslanci načetli 15 pozměňovacích návrhů k vládní verzi zákona a další nejspíš přibydou.

Eliška Halaštová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme