Výběr z médií: cestování do vyloučených lokalit, třetinové výdělky kin i obavy akvaparků

V českém tisku se v úterý dočtete, že tři studenti z Ústí nad Labem zakládají cestovní kancelář, která bude vozit lidi na pobyty k rodinám žijícím ve vyloučených lokalitách v severních Čechách. Píše to regionální Deník. Kvůli opatřením proti šíření covidu-19 byly podle deníku E15 tržby v kinech oproti loňsku jen třetinové. Kina byla letos otevřená jen čtyři měsíce. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli opatřením proti šíření covidu-19 byly podle deníku E15 tržby v kinech oproti loňsku jen třetinové. Kina byla letos otevřená jen čtyři měsíce (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Mf Dnes

V úterý se v Mf Dnes dočtete, jaká pravidla během epidemie koronaviru platí pro rodící ženy, které jsou covid-19 pozitivní. Nakažené matky jsou totiž podle primáře novorozeneckého oddělení ve zlínské nemocnici Jozefa Macka po porodu pro své děti potenciálním rizikem. Případ, kdy by se dítě nakazilo už v těle matky, ale zatím spolehlivě prokázán nebyl. Rodící ženy nakažené koronavirem můžou podle pokynů odborné lékařské společnosti rodit přirozeně a v současnosti mohou i kojit.

‚Předčasně narozené děti jsou nevyvinuté zrůdy.‘ Škárka kvůli výroku opustí vězeňskou službu

Číst článek

E15

Kvůli opatřením proti šíření covidu-19 byly tržby v kinech oproti loňsku jen třetinové. Tématu se věnuje úterní deník E15. Kina byla letos otevřená jen čtyři měsíce a podle statistik Unie filmových distributorů vydělala 905 milionů korun. Loňské tržby přitom byly 2,6 miliardy korun. Kina mohla být plně v provozu první dva měsíce v roce, poté přišel lockdown a omezené uvolnění opatření přišlo až v létě.

Regionální Deník

V regionálním Deníku se dočtete o nově zakládané cestovní kanceláři tří studentů z Gymnázia Jateční v Ústí nad Labem. Ti chtějí lidi vozit na pobyty k rodinám žijícím ve vyloučených lokalitách v severních Čechách. Cílem je, aby lidé získali představu o daných oblastech na základě vlastní zkušenosti a poznali osudy místních obyvatel. Spuštění projektu ale brzdí epidemie koronaviru.

Zpráva o stavu romské menšiny: V Česku bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127 tisíci obyvateli

Číst článek

Hospodářské noviny

Akvaparky zůstaly bez pomoci, teď se bojí dalšího uzavření, to je titulek úterních Hospodářských novin. Podle České unie cestovního ruchu jsou totiž bazény a bazénová centra oblastí, která je epidemií koronaviru zasažená nejvýrazněji. Třetinu roku byly uzavřené, fixní náklady byly výrazné a dostatečné pomoci, která by pokryla nejenom mzdy nebo nájemné, ale i provoz, se jim podle viceprezidenta unie Martina Plachého nedostalo.

Právo

Nedaleko Čerčan na Benešovsku vzniká unikátní muzeum, které se bude jmenovat Svět Škodovek. Píše o něm deník Právo. Jak už napovídá samotný název muzea, budou v něm různé speciály a prototypy tuzemské automobilky, které nemá dokonce ani muzeum společnosti v Mladé Boleslavi. Nové muzeum bude mít podle jedné ze zakladatelů Blanky Kunčarové třeba tři prototypy modelu 720 – těch přitom bylo vyrobeno jen přibližně čtrnáct a do světa se nikdy nedostaly.

Zuzana Machálková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme