Výběr z médií: korejská sekta v českých školách, menší zájem o letní dovolené a ekologičtější festivaly

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že několik organizací napojených na korejskou sektu jezdí do českých škol, informuje Deník N. Zájem o letní dovolené v Česku podle Lidových novin oproti předchozím rokům mírně opadl. A letní festivaly znovu vítají návštěvníky, ale loučí se s jednorázovými plasty, píše Deník. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Léto

Zájem o letní dovolené v Česku oproti předchozím rokům mírně opadl (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Čech staví ve třetím světě bioplynky, téma čtvrtečního vydání deníku E15. Tým vědce Hynka Roubíka jich vybudoval už tisíce. Začínal především ve Vietnamu. Tam stojí asi půl milionu malých bioplynových stanic, Roubíkův tým postavil asi sedm set z nich.

Deník N

Několik organizací napojených na jihokorejskou církev označovanou za sektu tvoří programy pro české žáky a studenty. Takové téma nabízí Deník N. Organizace napojené na církev jezdí do škol se svými workshopy nebo pořádá pro žáky například výstavy. Korejské náboženské hnutí Shincheonji označuje za sektu třeba Česká biskupská konference.

Lidové noviny

Zájem o letní dovolené v Česku oproti předchozím rokům, které provázela pandemie koronaviru, mírně opadl. Díky tomu ale můžou lidé ještě vybírat z řady možností ubytování a způsobů vyžití. Přehled cen různých typů dovolené v tuzemsku, připravila redakce Lidových novin.

Pódium, které pohání obnovitelné zdroje. Festival Rock for People čerpá část elektřiny ze Slunce

Číst článek

Deník

Letní festivaly znovu vítají návštěvníky, ale loučí se s jednorázovými plasty. Zakazují je ještě dřív, než stihli čeští zákonodárci schválit připravovaný zákon o omezení plastových výrobků na jedno použití. A organizátoři akcí vymýšlí i další ekologické vychytávky. Píše o tom Deník.

Hospodářské noviny

Devadesát procent rodičů by vzalo své dítě s psychickými problémy k doktorovi. Vyplývá to z nového průzkumu spolku Nevypusť duši. A píšou o tom čtvrteční Hospodářské noviny. Nevypusť duši se věnuje prevenci problémům s duševním zdravím.

Právo

České stromy nemají dostatek listí a jehličí. Můžou za to třeba extrémní sucha i kůrovcová kalamita. Ukázala to analýza projektu Česko v datech, kterou má k dispozici deník Právo. Takzvaná defoliace značí, že stromy nejsou v dobrém stavu.

Eliška Halaštová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme