Výběr z médií: omezování výdajů na marketing, nejlepší města pro podnikání i motorkáři v parcích

Ve čtvrtečních Hospodářských novinách se dočtete, že některé státní podniky kvůli koronavirové epidemii omezují výdaje na marketing nebo služební cesty. Deník mezi ně zařadil Lesy České republiky nebo pivovar Budvar. Získání azylu v České republice je nejpřísnější ze všech zemí v Evropské unii, píše čtvrteční Deník. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní podniky omezily kvůli koronaviru výdaje na marketing nebo služební cesty. Ilustrační foto | Foto: rawpixel | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0

Deník

Česko je v posuzování žádostí o azyl nejpřísnější v Evropské unii. Všímá si toho čtvrteční regionální Deník. S žádostí o azyl uspěje jen jeden z deseti lidí. V Česku přitom dlouhodobě žije přes půl milionu cizinců. V devadesátých letech azyl v Česku získaly tisíce lidí. Postoj českých politiků se zpřísnil až v roce 2015 během takzvané migrační krize, řekl pro regionální Deník ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek.

Dlouhodobé následky covidu: Ujdu 200 metrů a tep se mi zblázní, popisuje ‚vyléčený‘ muž

Číst článek

Hospodářské noviny

Některé státní podniky kvůli koronavirové epidemii omezují výdaje na marketing nebo služební cesty. Patří mezi ně Lesy České republiky nebo pivovar Budvar. Píšou to Hospodářské noviny. Další státní firmy mají naopak více zakázek a musely přijmout nové zaměstnance. Některé sponzorské akce zrušil například státní pivovar Budvar. Firma tak ušetří 10 milionů korun, vysvětluje ředitel pivovaru Petr Dvořák. Podobně jsou na tom Lesy České republiky.

Mf Dnes

Ochránci národních parků se stále častěji setkávají s vjezdy motorkářů do chráněných území. Upozorňuje na to čtvrteční Mf Dnes. Jezdci tam, ničí chráněné druhy rostlin a narušují vzácný ekosystém. Podle ochránců se navíc podaří odhalit jen jednotlivé případy, většina z nich tak zůstane bez trestu. Nejhorší situace je podle deníku v Krkonoších.

Ekonom

K nejlepším městům pro podnikání patří Třinec, Písek a Humpolec. Zjistil to týdeník Ekonom, který zveřejnil výsledky průzkumu s názvem Město pro život. Ten hodnotí podnikatelské příležitosti ve městech a obcích po celém Česku ve dvou kategoriích - podnikatelské prostředí a přístup veřejných institucí, jako jsou radnice. Ocenili tak města, která mají nízkou nezaměstnanost a kde radnice dávají nadprůměrné finance na oblast vzdělávání, veřejné dopravy nebo na rozvoj bydlení.

Proč se nedaří najít viníka ekologické katastrofy v Bečvě? O možných scénářích s reportérem Troníčkem

Číst článek

Právo

Vědci z brněnského Vysokého učení technického vyvinuli nový elektroporační generátor. Ten pomůže pacientům se srdeční arytmií nebo nádorovým onemocněním žlučových cest. Všímá si toho deník Právo. Přístroj začali v praxi testovat brněnští lékaři. Lékaři běžně při operacích využívají termickou metodu - to znamená, že například při operaci žlučových cest nežádoucí část spálí a znovu je zprůchodní. Generátor ale využívá metodu elektroporace - tkáň se vystaví sérii elektrických pulzů, které ji nespálí.

Gabriela Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme