Výběr z médií: hospody po koronaviru, na letiště s předstihem i nabíjení elektromobilů doma

Sobotní vydání Lidových novin přináší zprávu o tom, že po pandemie koronaviru zanikl jen zlomek tuzemských hospod. Podle Práva rostou ceny za zachovalé trámy a fošny z bouracích prací. Tématem Mf Dnes jsou dobíječky pro elektroauta. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Po pandemii koronaviru zatím skončilo zhruba 5 až 10 procent hospod (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

Řidiči elektroaut využívají veřejné stanice pro dobíjení méně než jednou týdne. S tématem přichází Mf Dnes. Majitelé elektromobilu nabíjí svůj vůz nejčastěji doma nebo v práci. Tato varianta je oproti veřejným dobíjecím stanicím někdy až trojnásobně levnější.

Pro cestu do Chorvatska už není nutné potvrzení o bezinfekčnosti. Česko se přesunulo mezi zelené země

Číst článek

Deník

Regionální Deník upozorňuje turisty, aby na letiště přicházeli nejlépe tři hodiny před odletem. Už při odbavování totiž musejí předkládat potvrzení o očkování proti koronaviru, o negativním testování a nebo o prodělaném onemocnění covid-19. Zároveň ale cestující musí stále procházet i bezpečností a pasovou kontrolou a odbavení na letišti proto trvá déle než dřív.

Lidové noviny

Po pandemii koronaviru zatím skončilo zhruba 5 až 10 procent hospod. Tématu se věnují sobotní Lidové noviny. Většina podniků, které mohly, už v těchto dnech otevřela. Restaurace a hospody se plní taky díky současnému teplému a suchému počasí i díky fotbalovému Euru. Třeba sportbary mají aktuálně tržby dokonce vyšší než dřív.

Právo

Ceny za zachovalé trámy a fošny z bouracích prací rostou. Podle stavu a množství mají hodnotu až statisíců korun, píše Právo. Po kůrovcové kalamitě je dřeva sice nadbytek, ale málo ho zůstává na českém trhu, a zdražuje tak o desítky procent. Často navíc není proschlé, a tím pádem je nekvalitní.

Irena Růžičková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme