Výběr z médií: falešná negativní osvědčení, parkování letadel i spor pojišťovny s hotelem

V pondělním českém tisku se dočtete, že podvodníci nabízejí falešné osvědčení negativního testu na covid. Odhalit padělek je pro případnou kontrolu téměř nemožné. Každá laboratoř totiž vydává potvrzení na jiném formuláři, píše Mf Dnes. Pražské letiště by podle deníku E15 mohlo alespoň částečně vylepšit děravý rozpočet parkováním letadel, která kvůli pandemii koronaviru nelétají. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské letiště by podle deníku E15 mohlo alespoň částečně vylepšit děravý rozpočet parkováním letadel, která kvůli pandemii koronaviru nelétají (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Euro

Solární byznys v Česku dál kvete, píše týdeník Euro. Roste hlavně počet domácích elektráren. Jen za letošní první pololetí podle Cechu akumulace a fotovoltaiky přibylo v tuzemsku téměř stejně nových solárních zdrojů jako za celý loňský rok. Zatímco v minulosti výkon narůstal hlavně díky výstavbě rozsáhlých fotovoltaických parků, teď je to zásluha převážně solárních panelů na střechách domácností a firem. Cena instalace fotovoltaiky na průměrný rodinný dům se za deset let snížila o 60 procent. Zároveň roste efektivita panelů.

Prodej přes okénko bez předchozí objednávky. Někteří prodejci se snaží obejít vládní nařízení

Číst článek

Hrot

E-shopy jsou vytížené jako nikdy předtím. Téma pro týdeník Hrot. Ten píše, že internetové obchody očekávají rekordní předvánoční období. Nezvyklé vytížení hlásí Česká pošta i dopravci. Třeba firma Zásilkovna v porovnání s běžným obdobím doručuje čtyřikrát víc balíků. I kvůli tomu musí doručování do některých svých poboček dočasně přerušovat. Přibližně padesátiprocentní meziroční nárůst podaných balíků zaznamenala Česká pošta. Té přitom kvůli covidu chybí čtvrtina zaměstnanců, kteří zásilky doručují.

Deník N

Za exekuci bez roušky prý padl trest. Deník N se vrací k případu, který popsal před třemi týdny. Zaměstnanec exekutorské kanceláře prohledával dům bez toho, aby si zakryl ústa a nos. Exekutorská komora to považuje za chybu, muže údajně potrestal jeho zaměstnavatel. Muž přišel k rodině žijící na Orlickoústecku v době podzimního nouzového stavu. V domě hledal předměty, které by mohl exekučně zabavit. Celou dobu se podle rodiny po domě pohyboval bez roušky. Rodina si i proto průběh exekuce natočila.

Ztráty pražského letiště překročí 200 milionů korun, začne čerpat miliardu z bankovního úvěru

Číst článek

Mf Dnes

Podvodníci nabízejí falešné osvědčení negativního testu na covid. Píše o tom Mf Dnes a upozorňuje, že odhalit padělek je pro případnou kontrolu téměř nemožné. Každá laboratoř totiž vydává potvrzení pro pacienty na jiném formuláři. Některá odběrová centra a nemocnice podvodníkům nahrávají, protože svá vzorová potvrzení zveřejňují na internetu.

E15

Pražské letiště by mohlo přes zimu alespoň částečně vylepšit děravý rozpočet parkováním letadel, která kvůli pandemii koronaviru nelétají. Dočtete se v deníku E15. První letadla by mohla na letišti zaparkovat už na konci listopadu. Pražské letiště začalo možnost dlouhodobého parkování letadel na svých odstavných plochách propagovat už na začátku října. Kromě parkování nabízí dceřiná společnost letiště Czech Airlines Technics běžnou údržbu i rozsáhlejší opravy a revizní práce.

Méně krádeží, více vražd. Kriminalita během nouzového stavu výrazně klesla, ukazují statistiky

Číst článek

Hospodářské noviny

Pojistili se před nečekanými událostmi, kvůli kterým by museli zavřít svůj hotel. Pak přišla koronavirová epidemie a nouzový stav. Peníze za pojistné ale nedostali. Příběh hotelu, který se chce soudit s Generali Českou pojišťovnou, přináší Hospodářské noviny.

Právo

Koronavirus srazil kriminalitu. Vyplývá to z policejních statistik, které má k dispozici deník Právo. Za prvních deset měsíců klesla kriminalita o víc než 13 procent. Zločinu ubylo ve všech krajích.  Mírně ale přibylo vražd. Nejrazantněji ubylo hospodářské a majetkové kriminality, hlavně krádeží. Oproti loňsku jich bylo o deset tisíc méně.

Jana Karasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme