Výběr z médií: poloprázdné nemocnice, nové vzdělávací programy pro děti i úbytek ptáků v Česku

V úterním výběru z médií se dočtete, že české nemocnice stále nejedou na plný výkon. Češi se po koronaviru stále bojí chodit k lékaři, píšou to Lidové noviny. Ministerstvo školství podle Hospodářských novin připravuje nové rámcové vzdělávací programy. Ty vycházejí ze zkušeností učitelů z doby koronavirové krize, kdy si uvědomili, kolik látky se žáci učí zbytečně. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České nemocnice stále nejedou na plný výkon. A to přesto, že většina lékařů po nouzovém stavu už zase ordinuje. Tématu se věnují úterní Lidové noviny (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Lidové noviny

České nemocnice stále nejedou na plný výkon. A to přesto, že většina lékařů po nouzovém stavu už zase ordinuje. Tématu se věnují úterní Lidové noviny. Podle nich se totiž Češi po koronavirové pandemii k lékaři stále bojí chodit. Zejména senioři tak ale tím, že odkládají často i důležité preventivní kontroly, riskují své zdraví.

‚Řekli mi, že se bude zdražovat.‘ Praktikám ‚energetických šmejdů‘ má zabránit změna zákona

Číst článek

Mf Dnes

V Poslanecké sněmovně v úterý začne první čtení novely energetického zákona, která reaguje na praktiky takzvaných energetických šmejdů. Kvůli nim stále hodně lidí uzavírá nevýhodné smlouvy na dodávky energie. Téma připomíná úterní vydání Mf Dnes. Novela má zamezit praktikám, jejichž oběťmi jsou často senioři, kteří snáze podlehnou naléhavým a často manipulativním tlakům podomních prodejců. Ti od seniorů vylákají vyúčtování, a to pod záminkou obyčejné kontroly. Následně pak spočítají údajnou úsporu, na kterou v případě, že sjednají novou smlouvu, senioři dosáhnou. Důchodci mnohdy ale ani netuší, že podepisují úplně novou smlouvu.

Vyhrála sýkorka, polepšila si sojka i hrdlička. V Česku proběhlo sčítání ptáků

Číst článek

Regionální Deník

V Evropě i v Česku ubývá ptáků, kteří žijí v zemědělské krajině. Píše o tom regionální Deník. Například s čejkou chocholatou, koroptví polní nebo dropem velkým bychom se tak v budoucnu mohli potkat už pouze v učebnicích nebo na fotkách.

Hospodářské noviny

České školy musely během pandemie koronaviru fungovat ve speciálních podmínkách. Řadě učitelů to překvapivě otevřelo oči a při vymýšlení nových online osnov si všimli, kolik zbytečné látky se děti musí za normálního školního provozu učit. Tématu nové učební strategie, kterou připravuje tým expertů, se věnuje úterní vydání Hospodářských novin. Změnit by se podle ní měly nejen učební plány učitelů, ale rovnou celé rámcové vzdělávací programy. Ty připravuje ministerstvo školství a každá škola se jimi musí při sestavování vlastních učebních osnov řídit.

Jan Bílek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme