Výběr z médií: termín pro přihlášky na kampaň k očkování, majáky pro vodní záchranáře i vzácný keř

V českém tisku se v sobotu dočtete, že ministerstvo zdravotnictví posunulo termín pro přihlášky pro mediální agentury do výběrového řízení na kampaň k očkování proti covidu-19. Upozorňuje na to ve svém internetovém vydání časopis Marketing & Media. Od dubna budou podle Mf Dnes auta vodních záchranářů vybaveny výstražnými modrými majáky. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od dubna budou auta vodních záchranářů vybaveny výstražnými modrými majáky. Této změny si všímá Mf Dnes (ilustrační foto) | Foto: Arenkens | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

Mf Dnes

Od dubna budou auta vodních záchranářů vybaveny výstražnými modrými majáky. Této změny si všímá Mf Dnes. Vodní záchranná služba má přitom speciální techniku i plavidla. Majáky vodním záchranářům velmi chyběly, řekl prezident Vodní záchranné služby Českého červeného kříže David Smejkal. Připomněl, že vodní záchranáři se zapojovali při všech povodních a jejich rychlé přesuny byly nezbytné.

Vodní záchranáři na přehradě Rozkoš mají u člunů nové motory. Po ukradených stále pátrá policie

Číst článek

ZdravotnickyDenik.cz

Povědomí veřejnosti o vzácných onemocněních roste. Upozorňuje na to internetový Zdravotnický deník s odkazem na průzkum agentury Ipsos, která loni v listopadu a prosinci sbírala data mezi laickou i odbornou veřejností především o vzácných chorobách. V průzkumu pro Českou asociaci pro vzácná onemocnění se ukázalo, že téměř polovina Čechů dokáže jmenovat aspoň jedno vzácné onemocnění, nějakou zkušenost s takovou nemocí má necelá pětina z nich.

Lidové noviny

Anketa mezi učitelkami mateřských škol, kterou provedl předseda Spolku pedagogů Radek Sárközi, mluví ve prospěch uzavření mateřských školek. Uvádějí to Lidové noviny. Pro dočasné zavření jejich bran, o němž rozhodla vláda v pátek, se vyslovilo v anketě 94 procent učitelek. Šlo o anketu na facebooku, které se ještě předtím zúčastnilo tisíc sedmdesát šest respondentů.

Vláda od pondělí na tři týdny omezí pohyb lidí mezi okresy. Zavřené budou i školy a školky

Číst článek

Právo

V botanické zahradě v pražské Troji vyklíčila semena vzácného keře slizoplodu krátkotrnného, všímá si deník Právo. Keř patří mezi ohrožené druhy novokaledonské přírody. Na světě přežívá už jen 21 jeho exemplářů. Roste v nízkých lesích a má tvrdé kožovité listy. Není to první úspěch trojské botanické zahrady. Loni tam vyklíčil jeden z nejohroženějších druhů araukárie. Ve skleníku Fata Morgana pak botanici vystavují sbírky rostlin z Nové Kaledonie.

Marketing & Media

Ministerstvo zdravotnictví posunulo termín pro přihlášky pro mediální agentury do výběrového řízení na kampaň k očkování proti covidu-19. Upozorňuje na to ve svém internetovém vydání časopis Marketing & Media. Ministerstvo vyhlásilo výběrové řízení před týdnem a v pátek dopoledne byla uzávěrka pro podání přihlášek. Tentýž den ale ministerstvo termín posunulo na 2. března. Změna termínu je však podle časopisu na webu ministerstva jen těžko dohledatelná.

Julie Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme