Výběr z médií: koronavirus ovlivňuje trh s auty i pomáhá šířit dezinformace nebo data v diamantech

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že koronavirová krize dál ovlivňuje český trh s ojetými auty. Ojetin se podle Lidových novin méně prodává a zároveň je jich méně v nabídce. Pandemie koronaviru je podle Deníku N živnou půdou pro dezinformace. Podle něj se koronaviru bojíme i proto, že někdo chce, abychom měli strach. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koronavirová krize a protiepidemická opatření dál ovlivňují český trh s ojetými auty. Lidové noviny píšou, že se ojetin méně prodává a zároveň je jich méně v nabídce (ilustrační foto) | Foto: Petr Jadrný | Zdroj: Český rozhlas

Lidové noviny

Koronavirová krize a protiepidemická opatření dál ovlivňují český trh s ojetými auty. Lidové noviny píšou, že se ojetin méně prodává a zároveň je jich méně v nabídce. Kvůli menšímu dovozu bazarových aut ze zahraničí rostou ceny a také se zvyšuje podíl ojetých vozů s českým původem. Z údajů společnosti Carvago vyplývá, že v prvním pololetí letošního roku se trh s ojetými vozy propadl skoro o 47 procent. A situace se podle dat příliš nezlepšuje ani v posledních měsících. Firma Cebia zase upozorňuje na to, že za první půlrok do Česka dorazilo zhruba o 23 procent méně ojetin ze zahraničí. I na zahraničních trzích je bazarových vozů nedostatek.

Dovoz ojetin klesl meziročně o 23 procent. Z hlediska kvality trhu je to pozitivní, tvrdí ředitelka autobazaru

Číst článek

E15

Americká společnost Amazon hledá v Česku místo pro další velkosklad. Informuje o tom deník E15 a dodává, že internetový gigant by si mohl vybrat Ostravu. Právě na ni se v poslední době zaměřila řada developerů. Amazon zatím nechce plány oficiálně komentovat.

Deník N

Pandemie koronaviru je živnou půdou pro dezinformace, tématu se věnuje Deník N. Podle něj se koronaviru bojíme i proto, že někdo chce, abychom měli strach. A dezinformace fungují hlavně proto, že využívají naši vrozenou iracionalitu. Extrémní názory se podle analýzy deníku třeba na sociálních sítích šíří rychleji než nudná fakta.

Dezinformace kolem koronaviru zabily nejméně 800 lidí. Lidé se chtěli chránit požitím chemikálií

Číst článek

Ekonom

Vědci hledají nové typy paměťových zařízení, data zkouší ukládat třeba do umělých diamantů. Týdeník Ekonom píše, že kapacita používaných pamětí se sice neustále zvyšuje, objem ukládaných dat ale roste ještě rychleji. Jednou z nevýhod současných pamětí je také to, že požírají příliš mnoho energie.

Právo

Stepařský mistr světa si v devatenácti letech otevřel vlastní taneční studio. Příběh Tobiáše Kosiře z Brna popisuje čtvrteční Právo. Plány teenegera nezmařila ani epidemie koronaviru. Během jarní karantény založil mezinárodní stepařskou platformu. Studio Tobiáše Kosiře pak po sedm týdnů vysílalo online lekce zdarma. Do projektu se nakonec zapojili stepaři ze 43 zemí a natočili videa v celkové délce 47 hodin.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme