Výběr z médií: nárůst krádeží aut, nedostatek surovin na výrobu munice a odvykání kouření pod dohledem

V českém tisku se v pondělí dočtete, že po několika letech začalo v republice znovu přibývat krádeží aut, informuje Mf Dnes. Chybí zde také suroviny pro výrobu munice dodávané na Ukrajinu, upozorňují Lidové noviny. Deník E15 si pak všímá, že Národní rozvojový fond, který vznikl za minulé vlády, už je rok a půl nečinný. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

doprava, automobilismus, ilustrační foto

V Česku začalo přibývat krádeží aut (ilustrační snímek) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Mf Dnes

V Česku po několika letech znovu začalo přibývat krádeží aut. Věnuje se tomu Mf Dnes, podle jejíž informací za prvních pět měsíců tohoto roku policisté řešili skoro 1300 případů. S nadcházejícím létem navíc krádeží většinou ještě přibývá. V prvním prázdninovém měsíci v Česku ukradnou průměrně 69 aut každý týden, v nejrizikovějším září je to dokonce 77 aut za týden. Z toho přibližně čtvrtina aut se ztratí v Praze.

Policisté v Praze naháněli kradené auto. Poničili tři služební vozy, úlomek střely jednoho z nich zranil

Číst článek

Lidové noviny

Produkce munice pro Ukrajinu má v Česku problém. Chybí pro ni suroviny, hlavně hliníkový prášek, olovo, zinek a měď. Upozorňují na to Lidové noviny. Střelivo se přesto u nás dál vyrábí a na ukrajinské bojiště, byť v menších objemech, dodává. Nedostatek materiálu na výrobu střeliva ovlivnila ještě před ruskou invazí pandemie koronaviru, která narušila dodavatelské řetězce a omezila přísun surovin ze zahraničního dovozu. Válka na Ukrajině problém už jen podtrhla.

E15

Národní rozvojový fond, který vznikl pod dohledem bývalého ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka z hnutí ANO, už je rok a půl bez jakékoliv aktivity. Všímá si toho deník E15. Havlíček loni na podzim ohlásil první dva projekty, do kterých měly banky investovat. Šlo o nákup dvaceti moderních vlakových souprav pro České dráhy za 13 miliard korun a výstavbu multifunkční arény v Brně za 3,3 miliardy korun. Na oba projekty měl fond přispět dohromady víc než 3,5 miliardy korun. Jeden z projektů už ale padl.

V Česku se už pět let nekouří v restauracích. Co přinesl protikuřácký zákon?

Číst článek

Regionální Deník

Pokud jste v devadesátých letech sbírali kartičky se sportovci, tak pozor. Dnes vám můžou vydělat desítky tisíc korun. Cenné jsou hlavně karty současných sportovních hvězd z doby, kdy teprve začínaly. Třeba karta Jaromíra Jágra z roku 1991, která se tehdy dala koupit v balíčku za dvacet korun, se teď prodá za tisíce, píše regionální Deník.

Právo

Odvykání kouření je pod dohledem úspěšnější. To je titulek deníku Právo, podle kterého se bez odborné pomoci dokáže závislosti zbavit jen tři až pět procent kuřáků. Naopak za asistence odborníků přestane kouřit přibližně 35 procent lidí, kteří léčbu podstoupí. Většina kuřáků se v minulosti snažila své závislosti zbavit. Léčbu hrazenou ze zdravotního pojištění ale třeba loni využilo jen 692 kuřáků s diagnostikovanou závislostí na tabáku.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme