Výběr z médií: odškodné za chyby úředníků a justice, kůrovec na Vysočině nebo etický kodex soudce

V sobotním výběru z médií se dočtete, že ministerstvo spravedlnosti loni za chyby úředníků a justice vyplatilo občanům na odškodném téměř 184 milionů korun. Píše to deník Právo. Na Vysočině podle Lidových novin kůrovec napadá už i mladé stromy, které pro něj do té doby byly neatraktivní. Důvodem je, že staré stromy už došly. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Vysočině kůrovec napadá i mladé stromy, protože staré už došly (ilustrační foto) | Foto: Daniela Pilařová | Zdroj: Český rozhlas

Mf Dnes

Etický kodex soudce je už hotový. Čekají ho jen závěrečné editorské práce a do dvou, tří týdnů ho bude mít na stole ministryně spravedlnosti. Mf Dnes to v rozhovoru řekl nový předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy. Etický kodex už dříve označil za jednu ze svých priorit.

Prezidentovi se zavázán necítím a odmítám, že mě nikdo nezná, říká předseda Nejvyšší soudu Angyalossy

Číst článek

Lidové noviny

Na Vysočině kůrovec napadá i mladé stromy, protože staré už došly. Situaci na Vysočině, která je nejvíc postižena kůrovcem, popisují Lidové noviny. V kraji jsou už obrovské holiny a stále se rozšiřují. Lýkožrout tam napadá už dvacetileté stromy, řekl Petr Zahradník z Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti. Normálně přitom nejsou pro brouka takto mladé stromy atraktivní.

Regionální Deník

Prodavačky i lékárníky budou i po odeznění koronavirové krize oddělovat od zákazníků ochranná plexiskla. Obchodní řetězce a lékárny je instalovaly kvůli ochraně před koronavirem. Píše to regionální Deník. Firmy do nich investovaly miliony korun a pochvalují si, že dobře plní svůj účel.

‚Že bych lobboval za Mafru? To mě uráží.‘ Babiš poprvé promluvil o kauze reklamy Českých drah

Číst článek

Zdopravy.cz

České dráhy počítají s tím, že od poloviny června obnoví velkou část služeb, které omezilo vyhlášení nouzového stavu. Píše to server zdopravy.cz. Do provozu se mají vrátit jídelní vozy a bistrovozy či pojízdný minibar nebo také půjčovny kol.

Právo

Ministerstvo spravedlnosti loni za chyby úředníků a justice vyplatilo občanům na odškodném téměř 184 milionů korun. Informuje o tom deník Právo. V porovnání s rekordním rokem 2018 je částka poloviční. Resort ale loni zároveň vyřídil méně žádostí o odškodnění. Na ministerstvo za celý loňský rok dorazilo 3354 žádostí o satisfakci. Nejčastěji se týkaly průtahů a nepřiměřené délky soudních řízení, nezákonných trestních stíhání nebo chyb exekutorů a notářů. Úřad stihl vyřídit necelé tři tisíce požadavků a skoro polovině žadatelů vyhověl.

Julie Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme