Výběr z médií: odškodné za chyby úředníků a justice, kůrovec na Vysočině nebo etický kodex soudce

V sobotním výběru z médií se dočtete, že ministerstvo spravedlnosti loni za chyby úředníků a justice vyplatilo občanům na odškodném téměř 184 milionů korun. Píše to deník Právo. Na Vysočině podle Lidových novin kůrovec napadá už i mladé stromy, které pro něj do té doby byly neatraktivní. Důvodem je, že staré stromy už došly. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kůrovec ve dřevu (ilustrační foto)

Na Vysočině kůrovec napadá i mladé stromy, protože staré už došly (ilustrační foto) | Foto: Daniela Pilařová | Zdroj: Český rozhlas

Mf Dnes

Etický kodex soudce je už hotový. Čekají ho jen závěrečné editorské práce a do dvou, tří týdnů ho bude mít na stole ministryně spravedlnosti. Mf Dnes to v rozhovoru řekl nový předseda Nejvyššího soudu Petr Angyalossy. Etický kodex už dříve označil za jednu ze svých priorit.

Prezidentovi se zavázán necítím a odmítám, že mě nikdo nezná, říká předseda Nejvyšší soudu Angyalossy

Číst článek

Lidové noviny

Na Vysočině kůrovec napadá i mladé stromy, protože staré už došly. Situaci na Vysočině, která je nejvíc postižena kůrovcem, popisují Lidové noviny. V kraji jsou už obrovské holiny a stále se rozšiřují. Lýkožrout tam napadá už dvacetileté stromy, řekl Petr Zahradník z Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti. Normálně přitom nejsou pro brouka takto mladé stromy atraktivní.

Regionální Deník

Prodavačky i lékárníky budou i po odeznění koronavirové krize oddělovat od zákazníků ochranná plexiskla. Obchodní řetězce a lékárny je instalovaly kvůli ochraně před koronavirem. Píše to regionální Deník. Firmy do nich investovaly miliony korun a pochvalují si, že dobře plní svůj účel.

‚Že bych lobboval za Mafru? To mě uráží.‘ Babiš poprvé promluvil o kauze reklamy Českých drah

Číst článek

Zdopravy.cz

České dráhy počítají s tím, že od poloviny června obnoví velkou část služeb, které omezilo vyhlášení nouzového stavu. Píše to server zdopravy.cz. Do provozu se mají vrátit jídelní vozy a bistrovozy či pojízdný minibar nebo také půjčovny kol.

Právo

Ministerstvo spravedlnosti loni za chyby úředníků a justice vyplatilo občanům na odškodném téměř 184 milionů korun. Informuje o tom deník Právo. V porovnání s rekordním rokem 2018 je částka poloviční. Resort ale loni zároveň vyřídil méně žádostí o odškodnění. Na ministerstvo za celý loňský rok dorazilo 3354 žádostí o satisfakci. Nejčastěji se týkaly průtahů a nepřiměřené délky soudních řízení, nezákonných trestních stíhání nebo chyb exekutorů a notářů. Úřad stihl vyřídit necelé tři tisíce požadavků a skoro polovině žadatelů vyhověl.

Julie Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme