Výběr z médií: narůstající kyberútoky, chybějící odborníci na kontrolu zpravodajců i netradiční betlém

V úterním českém tisku se dočtete, že počet kybernetických útoků v Česku narůstá. Novinkou, která se objevila letos na podzim, je takzvaný vishing. Pachatelé klientům volají a vydávají se za pracovníky call center jejich bank, informují Hospodářské noviny. Vláda podle Lidových novin ani po třech letech nesehnala odborníky na kontrolu zpravodajců. Více si přečtěte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Počet kybernetických útoků v Česku narůstá. Novinkou, která se objevila letos na podzim, je takzvaný vishing. Pachatelé klientům volají a vydávají se za pracovníky call center jejich bank, informují Hospodářské noviny (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

E15

Podnikatelé postižení vládními opatřeními proti šíření koronaviru dostali od začátku druhé vlny epidemie zhruba sedm miliard korun. Píše to deník E15. Na úvěrech získaly firmy dalších jedenáct miliard. Podniky si stěžují, že se k nim pomoc od státu dostává s velkým zpožděním.

Taxikářům na podzim dramaticky klesají tržby. O jejich služby není kvůli zákazu vycházení zájem

Číst článek

Mf Dnes

Taxikáři odhadují, že až polovina z nich kvůli koronaviru s profesí skončí. Tématu se věnuje Mf Dnes. V Česku půl roku platí nová pravidla umožňující jízdu bez taxametru s předem stanovenou cenou za přepravu. Očekávaný boom takzvaných alternativních taxikářů se ale kvůli pandemii nekonal.

Hospodářské noviny

Počet kybernetických útoků v Česku narůstá, informují o tom Hospodářské noviny. Podle údajů antivirové společnosti Eset letos útoků prostřednictvím podvodných e-mailů nebo SMS přibylo až o sto procent. Novinkou, která se objevila letos na podzim, je takzvaný vishing. Pachatelé klientům volají a vydávají se za pracovníky call center jejich bank.

Spolupráce s čínskými univerzitami je riziková, tvrdí výzkum. Studenti mohou být nastrčenými špiony

Číst článek

Lidové noviny

Vláda ani po třech letech nesehnala odborníky na kontrolu zpravodajců, upozorňují Lidové noviny. K prvnímu lednu 2018 měl vzniknout pětičlenný orgán, který by po tajných službách mohl požadovat i nejpřísněji utajované informace z živých kauz. Kabinet ale zatím sněmovně nepředložil potřebných deset kandidátů. Tvrdí, že chybí lidi, kteří by splňovali zákonné požadavky.

Právo

Deník Právo si všímá netradičního betlému ve Frýdku-Místku. V Sadech Bedřicha Smetany tam stojí kmen suché lípy, ve kterém jsou malé pokojíky s vánočními motivy. Betlém pro své rodiště vyřezal výtvarník Oldřich Morys. Výsledný tvar díla ale ovlivnil i neznámý zloděj.

Regionální Deník

Dobrovolní hasiči opatrují stříkačky staré i sto let, to je titulek regionálního Deníku. Zachovalou starou hasičskou techniku z Pardubického kraje teď představuje nová publikace. Kniha se věnuje i specializovaným firmám, které cisterny nebo stříkačky vyráběly.

Vendula Bartoňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme