Výběr z médií: k pacientům s rakovinou míří modernější léky a divoká zvířata ztrácejí plachost

Modernější léky přinesou účinnější a bezpečnější léčbu například ženám s nádorem vaječníku. Téma Mf Dnes. Právo informuje, že divoká zvířata ztrácejí plachost. O tom, jak skauti pomáhají v době pandemie, píše sobotní Deník. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V oboře je šest druhů zveře, mimo jiné i jelen sika

Na turistických trasách na Šumavě se tak začali objevovat třeba vlci nebo jeleni (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Mf Dnes

K pacientům trpícím některými druhy rakoviny nebo přílišnou srážlivostí krve míří modernější léky. Zjištění přináší deník Mf Dnes. Účinnější a bezpečnější léčba se dostane například ženám s nádorem vaječníku. Podle lékařů by měla zabránit tomu, aby se onemocnění znovu vrátilo. Nová léčiva se ale podávají i pacientům trpícím plicní embolií.

Prodeje léků za loňský rok vzrostly. Zájem byl o volně prodejné léky, lidé také nakupovali víc na internetu

Číst článek

Právo

Divoká zvířata žijící ve volné přírodě jsou méně plachá než dřív. Větší odvážnost způsobil především klid v jejich přirozeném prostředí kvůli zákazu pohybu lidí v minulých týdnech. Na turistických trasách na Šumavě se tak začali objevovat třeba vlci nebo jeleni. Takové je téma pro sobotní deník Právo.

Některá zvířata už jsou natolik odvážná, že se vydávají i do obcí nebo k jiným lidských obydlím. Například na Lipensku na Vítkově Hrádku si začali všímat jelenů, lišek a tetřevů. Lidé taky hlásí zvýšené množství spatřených sov, které se dřív spíš ukrývaly v lesích dál od turistických stezek. Ochranáři zmiňují i káňata nebo krkavce.

Deník

Čeští skauti už víc než rok pomáhají v boji proti koronaviru. Často se dokážou zmobilizovat rychleji než některé úřady a vědí, kam přesně mají svou pomoc směřovat. Na začátku loňského roku šili především roušky, rozváželi jídlo, pak se ale zapojili i do práce v přeplněných nemocnicích. Více se dočtete v regionálním Deníku.

Adéla Paruchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme