Výběr z médií: nespotřebované léky proti covidu, prach s azbestem i špatná úroda zeleniny

V českém tisku se v pátek dočtete, že nemocnice řeší, co s nespotřebovanými léky proti covidu-19. Nakoupily je sice na pokyn vlády, ale za vlastní peníze. A pokud je teď nevyužijí, neproplatí jim je pojišťovny, píšou Hospodářské noviny. Kvůli rekonstrukci hotelu InterContinental v centru Prahy se podle Práva do ovzduší nejspíš šíří prach s nebezpečným azbestem. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Remdesivir

Nemocnice řeší, co s nespotřebovanými léky proti covidu-19. Nakoupily je sice na pokyn vlády, ale za vlastní peníze. A pokud je teď nevyužijí, neproplatí jim je pojišťovny, píší Hospodářské noviny (ilustrační foto) | Foto: Ulrich Perrey | Zdroj: Reuters

E15

Čeští investoři objevili novou zemi – stále častěji si totiž kupují nemovitosti u moře v Albánii. Všímá si toho páteční deník E15. V této zemi na jihu balkánského poloostrova se totiž v poslední době zlepšuje infrastruktura pro turisty. Ceny nemovitostí tam ale zároveň zůstávají nízké. Byt v Albánii aktuálně vyjde přibližně stejně draho jako chata v Česku.

Nejistota i ‚praktická kalkulace‘. Část pacientů odmítá AstraZenecu, lékaři nevidí její budoucnost růžově

Číst článek

Hospodářské noviny

Nemocnice řeší, co s nespotřebovanými léky proti covidu-19. Nakoupily je sice na pokyn vlády, ale za vlastní peníze. A pokud je teď nevyužijí, neproplatí jim je pojišťovny. Upozornily na to páteční Hospodářské noviny. Stát už ale s nemocnicemi o řešení problému jedná. Například brněnská fakultní nemocnice na jaře nakoupila šest tisíc dávek experimentálního léku regeneron. Zájem o něj je ale teď malý. Skoro pět tisíc dávek proto zůstává ve skladu. A podobné zkušenosti mají nemocnice z celé země.

Konvalinka: Uvnitř bych roušky ještě neodkládal. Rozhodně bych se raději očkoval, než promořoval

Číst článek

Regionální Deník

Kvůli nízkým teplotám hrozí špatná úroda některých druhů zeleniny. Upozorňuje na to páteční regionální Deník. Horší sklizeň zelináři očekávají třeba u salátu. A problémy řeší také pěstitelé švestek nebo višní, které kvůli vlhkému počasí častěji napadají různé plísně. Podle Českého hydrometeorologického ústavu se letos na jaře teploty pohybují až dva stupně pod dlouhodobým průměrem.

Právo

Kvůli rekonstrukci hotelu InterContinental v centru Prahy se do ovzduší nejspíš šíří prach s nebezpečným azbestem. Upozornil na to deník Právo. Ten také píše, že dělníci, kteří hotel opravují, většinou mají nedostatečné ochranné pomůcky. Stavbu proto chtějí zkontrolovat pražští hygienici. Podle zákona mají firmy při likvidaci odpadů s azbestem povinnost zajistit, aby se prach nešířil do okolí.

Jiří Svatoš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme