Výběr z médií: chybějící pracovníci letišť, příliš drahá kampaň ČSSD i vady řeči u dětí

V českém tisku se ve čtvrtek dočtete, že řada evropských letišť propustila během koronavirové pandemie své zaměstnance. Ti jim ale v nadcházející letní sezoně začínají chybět, píší Hospodářské noviny. Bývalé vedení ČSSD podle Práva porušilo vnitřní předpisy strany. Za podzimní kampaň k parlamentním volbám utratila strana o 30 milionů víc, než byla původní dohoda. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště Václava Havla, ilustrační foto

Řada evropských letišť propustila během koronavirové pandemie své zaměstnance. Ti jim ale v nadcházející letní sezoně začínají chybět, píší Hospodářské noviny (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

České firmy začínají řešit, jak ušetřit za energie. Všímá si toho deník E15. Společnosti, které se zabývají třeba obnovitelnými zdroji energie, proto hlásí zvýšený zájem o jejich služby. Hlavně průmyslové podniky hledají způsob, jak zmírnit dopad vysokých cen plynu a elektřiny na své provozy. Investují proto třeba do střešních solárních elektráren.

Náklady na topení stoupnou v řádech desítek tisíc, říká k novým ceníkům elektřiny analytik Gavor

Číst článek

Mf Dnes

Stále více českých dětí trpí vadou řeči. Potvrzují to logopedi a učitelé, které oslovila Mf Dnes. Největší problém mají děti s písmenky R a Ř nebo se sykavkami. Zatímco v roce 2019 ohlásily školy přes 10 tisíc žáků s vadou řeči, loni už jejich počet stoupl o více než dva tisíce. Podle ministerstva školství je špatná výslovnost druhým nejčastějším důvodem odkladu při zápisu do první třídy.

Hospodářské noviny

Hospodářské noviny upozorňují, že řada evropských letišť propustila během koronavirové pandemie své zaměstnance. Ti jim ale v nadcházející letní sezoně začínají chybět. Problém potvrzuje i pražské letiště Václava Havla. Po zrušení pandemických opatření očekává odbavení téměř 10 milionů pasažérů, což je dvaapůlkrát více než loni nebo předloni. Na letištích aktuálně třeba chybí pracovníci, kteří odbavují zavazadla pasažérů nebo organizují přesuny z terminálů do letadel.

Právo

Bývalé vedení ČSSD porušilo vnitřní předpisy strany. Za podzimní kampaň k parlamentním volbám utratila strana o 30 milionů víc, než byla původní dohoda. Deníku Právo to řekl současný šéf sociální demokracie Michal Šmarda. Sociální demokraté za kampaň utratili 54 milionů korun.

Gabriela Gálová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme